Pianka z otwartą i zamkniętą komórką

Często słyszymy od klientów pytania dotyczące różnicy pianki z zamkniętymi i otwartymi komórkami.
Zewnętrznie te dwa materialy wyglądają tak:

Otwarta komórka

Zamknięra komórka


Piana z otwartymi komórkami - podczas pracy zwraca na siebie uwagę efektownie piękne zwiększanie materiału. Atrakcyjna i stosunkowo niewysoka cena za metr kwadratowy izolacji.
Pianka z zamkniętymi komórkami - najwyższej jakości termiczna izolacja, posiadająca minimalną przewodność cieplna i higroskopijność oraz bardzo trwała (żywotność ponad 25 lat!). Ale jego cena za metr kwadratowy jest nieco wyższa.

Parametry

pianka zamknięto-komórkowa

pianka otwarto-komórkowa

Współczynnik przewodzenia ciepła [W/mK]

0,019-0,030

0,030-0,040

Zawartość komórek, %

ponad 92

80-90

Rozszerzenie (wzrost pianki) w porównaniu z początkową objętością

30:1

100:1

Gęstość, kg/m3

28-300

8-20

Współczynnik przepuszczania pary wodnej,

mg/(m∙h∙Pa)

Współczynnik oporu dyfuzyjnego, μ

 

0,01-0,05

65-90

 

0,08-0,15

3-5,5

Nasiąkliwość wody, %

1-5

25-100

Właściwości hydroizolacyjne

Tak

Nie

Pochłanianie dźwięku

Średnie

Wysokie


Pianka z otwartymi komórkami składa się z otwartych komórek, które są ze sobą połączone, w rzeczywistości ten materiał jest podobny do gąbki i jest bardzo elastyczny. Doskonale pochłania hałas, ale mniej wytrzymały i bardziej paroprzepuszczalny. Dlatego nie zaleca się jego stosowania na zewnątrz, i do ocieplania pomieszczeń o wysokim stężeniu pary wodnej.
Pianka z zamkniętymi komórkami to jest polimer porowatej struktury z zamkniętymi komórkami wypełnionymi gazem. Gaz wypełnia komórki pianki przy wzroście piany, i określa właściwości termicznej izolacyji materiału. Pianka z zamkniętymi komórkami charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i twardością, małym ciężarem, niską przepuszczalnością pary wodnej i niższą przewodnością cieplną ze wszystkich pianek. Dzięki swojej niskiej przepuszczalności pary wodnej i ciepła, materiał ten może być stosowany do ocieplania absolutnie dowolnych konstrukcji i budynków, izolacja rur i zbiorników, hangarów i lodówek.

Zalety pianki z zamkniętą strukturą przed pianą z otwartymi komórkami - to wytrzymałość, lepsze właściwości izolacji termicznej, duża odporność na infiltrację powietrza, wody i pary wodnej.

Статьи
Kontakt:
+48 534 975 341
+48 613 070 455
© Dipam sp. z o.o. 2017
website created by website created by