Ochrona przeciwpożarowa pianki

Firma DIPAM  posiada specjalnie opracowaną powłokę dla pianki poliuretanowej (miękkiej i sztywnej) używanej przy izolacji wewnątrz budynków.

 

Ta powłoka chroni piankę przed wysokimi temperaturami i ogniem, i pozwala osiągnąć piance reakcję na ogień klasy B według PN-EN 13501-1, co bardzo rozszerza zakres zastosowania pianki poliuretanowej w budownictwie.

Ten produkt jest nowy na rynku UE i większość producentów poliuretanowych komponentów i firm zajmujących się izolacją za pomocą natrysku pianki poliuretanowej nawet nie wie o istnieniu alternatywy dla instalacji płyt gipsowo-kartonowych. A mianowicie możliwości ochrony pianki od ognia i wysokiej temperatury specjalną powłoką metodą natrysku na nawierzchnie pianki.

Wiele razy spotykaliśmy się z projektami w których piana dla izolacji (na przykład sufitów magazynu) musiała być klasy B, ale wcześniej nie istniało rozwiązanie i możliwości osiągnięcia takiego wskaźnika, dlatego nie byliśmy w stanie realizować takich zleceń.

Wiemy że ten problem dotyczy nie tylko naszej firmy. Wszyscy, którzy już dawno pracują w branży natrysku pianki poliuretanowej, mają swoje przykłady i nie jeden, kiedy klasa E-F reakcji na ogień nie pozwalała używać pianę w dużych i odpowiedzialnych zamówieniach.

Ale teraz takie sytuacje należą już do przeszłości. Za pomocą oferowanej przez nas powłoki realizujemy również takie projekty.

Jeśli jesteś zainteresowany w ochronną powłoką dla pianki poliuretanowej, proszę nie wahaj się skontaktować z naszą firmą w najbardziej wygodny sposób, odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.Potrzebujesz pomiar z darmową wyceną lub więcej

informacji na temat ochronnej powłoki lub ocieplenia natryskową pianką PUR?

Zadzwoń lub napisz.


+48 534 975 341

info(at)dipam.pl

Статьи
Kontakt:
+48 534 975 341
+48 613 070 455
© Dipam sp. z o.o. 2019