Ochrona przeciwpożarowa pianki

Firma DIPAM  posiada specjalnie opracowaną ognioochronną powłokę dla pianki poliuretanowej (miękkiej i sztywnej) używanej przy izolacji wewnątrz budynków.

 

Ta powłoka chroni piankę przed wysokimi temperaturami i ogniem, i pozwala osiągnąć piance reakcję na ogień klasy B - s1d0 według PN-EN 13501-1, co bardzo rozszerza zakres zastosowania pianki poliuretanowej w budownictwie.

Ten produkt jest nowy na rynku UE i większość producentów poliuretanowych komponentów i firm zajmujących się izolacją za pomocą natrysku pianki poliuretanowej nawet nie wie o istnieniu alternatywy dla instalacji płyt gipsowo-kartonowych. A mianowicie możliwości ochrony pianki od ognia i wysokiej temperatury specjalną powłoką metodą natrysku na nawierzchnie pianki.

Wiele razy spotykaliśmy się z projektami w których piana dla izolacji (na przykład sufitów magazynu) musiała być klasy B, ale wcześniej nie istniało rozwiązanie i możliwości osiągnięcia takiego wskaźnika, dlatego nie byliśmy w stanie realizować takich zleceń.

Wiemy że ten problem dotyczy nie tylko naszej firmy. Wszyscy, którzy już dawno pracują w branży natrysku pianki poliuretanowej, mają swoje przykłady i nie jeden, kiedy klasa E-F reakcji na ogień nie pozwalała używać pianę w dużych i odpowiedzialnych zamówieniach.

Ale teraz takie sytuacje należą już do przeszłości. Za pomocą oferowanej przez nas powłoki realizujemy również takie projekty.

Jeśli jesteś zainteresowany ochronną powłoką do pianki PUR, proszę nie wahaj się skontaktować z naszą firmą w najbardziej wygodny sposób, odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.Masz pytania na temat izolacji natryskowych?

Interesuje ci ognioochronna powłoka do pianki PUR?

Chcesz zamówić darmowy pomiar z wyceną?


Zadzwoń lub napisz.

 +48 534 975 341

info@dipam.pl

 

Статьи
Kontakt:
+48 534 975 341
+48 613 070 455
© Dipam sp. z o.o. 2019