Ściany

Ściany osłonowe – to ogrodzenia powierzchni , kot. mają maksymalną powierzchnia całego budynku i odpowiednio przez nich występują maksymalne straty ciepła. W ciągu roku te straty ciepła mogą wynosić do 150 kw/h na 1m2. Tę liczbę można zmniejszyć o 90% przy użyciu pianki poliuretanowej jako izolacją cieplną.

 

Istnieją 2 warianty izolacji – wewnętrzny i zewnętrzny.

 

Średnica wariant mniej korzystny, ponieważ w tym przypadku większa część ściany okazuje się w strefie ujemnych lub niskich temperatur, temperatury zero porusza się na granicy między warstwą izolacji termicznej i wewnętrznej strony ściany. I jeśli między ociepleniem a ścianą będzie choćby najmniejszy luz – w tym przypadku w nim będzie gromadzić się wilgoć, która marznięcie, będzie zniszczyć ścianę i jeszcze bardziej zwiększyć luz.

 

W takim przypadku należy stosować wyłącznie wodoodporną izolację, przy czym w miarę możliwości należy zminimalizować przerwę między izolacją a ścianą. Można to osiągnąć jedynie przy zastosowaniu izolacji metodą natrysku pianki poliuretanowej.

 

Idealnym rozwiązaniem jest zewnętrzne ocieplenie pianką poliuretanową.

 

W tym przypadku temperatury zero przesuwa się wewnątrz izolacji, a ściana będzie pełnić rolę akumulatora ciepła.

 

Dekoracyjne wykończenie nałożonej na ścianę pianki poliuretanowej można wykonać w dowolny sposób – począwszy od ekonomicznego pokrycie farbą elewacji.

 

Pianka poliuretanowa można otynkowane i szpachlowanie. Również nie ma żadnych ograniczeń w stosowaniu droższych wariantów wykończenia.

 

Przy czym w przypadku stosowania uchylnych frontów – odpada surowa dążyć do ich wentylacji. Pianka poliuretanowa – odporna na wilgoć i nie przepuszcza pary wodnej.

 

Docieplenie ścian metodą natrysku pianki poliuretanowej znacznie zmniejsza terminy wykonania prac izolacyjnych , i pozwala zrezygnować z odczytywana na wilgoć ochrony, ponieważ ich funkcję przejmuje pianka poliuretanowa.

Статьи
Kontakt:
+48 534 975 341
+48 613 070 455
© Dipam sp. z o.o. 2017
website created by website created by