Zbiorniki i cysterny

OCIEPLENIE ZBIORNIKÓW I CYSTERN PIANKĄ PUR

Termiczna izolacja zbiorników i cystern nie jest to łatwe zadanie, ponieważ mają skomplikowany kształt geometryczny i przy ociepleniu nie ma możliwości tradycyjnego montażu izolacji termicznych, zakresy temperatur stosowania  nakładają poważne ograniczenia na korzystanie kleju.

Korzystanie z wełny mineralnej powoduje duże straty ciepła, i biorąc pod uwagę szybkie i silne wahania temperatur i stale wypadanie kondensatu, to żywotność takiego ocieplenia jest mierzona parą, trójką lat.

W związku z tym jedynym z ekonomicznej strony, a czasem jedynym możliwym jest sposób na docieplenie takich pojemników metodą natrysku pianki poliuretanowej (PUR).

Ten rodzaj pracy jest wykonywany w ciągu dwóch trzech godzin. Jakość prac  będzie na najwyższym poziomie. Okres eksploatacji przekracza 25 lat, przy najniższych możliwych stratach ciepła.

Ponadto, pianka poliuretanowa jest nie tylko termoizolacyjnym materiałem, również niesie w sobie właściwości hydroizolacyjne, co znacznie przedłuża żywotność takich pojemników.

Pianka poliuretanowa chemicznie odporna na większość rozpuszczalników, kwasów, ługów, olejów i innych produktów naftowych. Co znacznie poszerza zakres jego stosowania w porównaniu z termiczną izolacją konkurentów.

W większości przypadków szczególnych estetycznych wymagań do takich zbiorników i cystern nie ma, więc wystarczy pomalować zwykłą farbą, aby chronić piankę poliuretanową (PUR) przed UV.

Potrzebujesz pomiar z darmową wyceną lub więcej

informacji na temat ocieplenia natryskową pianką PUR?

Zadzwoń lub napisz.


 +48 534 975 341

info(at)dipam.pl
Статьи
Kontakt:
+48 534 975 341
+48 613 070 455
© Dipam sp. z o.o. 2017
website created by website created by