Ściany

OCIEPLANIE ŚCIAN PIANKĄ PUR

 

W różnych obliczeniach, w zależności od materiału, z którego zbudowany jest dom, i okresu jego eksploatacji, straty ciepła przez ściany oznaczone w granicach 20-30%. Straty ciepła można zrekompensować zakupem dodatkowych urządzeń grzewczych, jednak taki krok zwiększy wydatki na ogrzewanie.

Optymalne rozwiązanie — zadbać o skutecznej izolacji ścian.

 

DLACZEGO TRZEBA OCIEPLAĆ ŚCIANY W DOMU?

Ściana w swojej konstrukcji nie jest szczelna, przepuszcza powietrze, i bez ocieplenia w domu będzie zimno i mokro zimą, a latem gorąco. Musisz zrozumieć, że opór cieplny ścian — dość niski, więc ciepło, które w siebie wchłonie ściana, traci się bardzo szybko.

 

 JAK OCIEPLIĆ ŚCIANY NA ZEWNĄTRZ DOMU?

Jeśli w ścianach domu nie ma pustek, to w pierwszej kolejności na ściany montuje się ruszt, stelaż do mocowania materiałów wykończeniowych (siding lub elewacja podwieszana wentylowana). Ważne jest, aby pamiętać, że grubość rusztu powinna odpowiadać grubości izolacji. Następnie należy natrysnąć piankę PUR. Najczęściej do izolacji elewacji grubości pianki PUR wynosi 10-15 cm — to wystarczy do tego, aby twoja ściana wbierała ciepło, a po wyłączeniu ogrzewania przez długi czas go oddawała.

 

Po natrysku pianki pur są mocowane wykończeniowe elewacyjne elementy chroniące piankę od promieni UV i nadające domu estetyczny wygląd.

Uwaga: Pianka otwarto-komórkowa nie nadaje się do tynków!

 

JAK OCIEPLIĆ ŚCIANY OD WEWNĄTRZ?

Najpierw na ścianę montuje się konstrukcja do mocowania materiałów wykończeniowych (ruszt, stelaż). Grubość izolacji jest uzależniona od grubości konstrukcji.

Pomiędzy elementami stelażu nakłada się warsztwę pianki PUR, nadmiar materiału może być odcięty.

Po nałożeniu pianki można przeprowadzić montaż materiałów wykończeniowych (płyty gipsowo-kartonowe, osb-płyty lub inne materiały).
Potrzebujesz pomiar z darmową wyceną lub więcej

informacji na temat ocieplenia natryskową pianką PUR?

Zadzwoń lub napisz.

 

+48 534 975 341

info(at)dipam.pl

Статьи
Kontakt:
+48 534 975 341
+48 613 070 455
© Dipam sp. z o.o. 2019