Fundamenty i piwnice

OCIEPLANIE FUNDAMENTÓW I PIWNIC PIANKĄ PUR

Praktycznie każdy właściciel domu jednorodzinnego prędzej czy później spotyka się z problemem wilgotnej i zimnej piwnicy.

Poza tym, ciągłe wahania temperatury i wilgotności gleby powodują pęknięcia w fundamentach i jego późniejsze zniszczenie. Ocieplenie fundamentu domu, na zewnątrz, może chronić nie tylko od wilgoci i mrozu piwnicy, ale i chronić przed mrozem i zniszczeniem sam fundament, i tym samym zmniejszyć straty ciepła, zmniejszając o jedną trzecią koszty na ogrzewanie.


Jak prawidłowo ocieplić fundament ?

Jako izolacyjny materiał firma DIPAM zaleca używać zamknięto-komórkową piankę PUR.

Do prowadzenia prac dociepleniowych potrzebny jest swobodny dostęp do powierzchni, na którą należy natrysnąć piankę o gęstości 35-60 kg/m3. Jeżeli dom już jest użytkowany, należy oczyścić fundament od ziemi po obwodzie (można myjką ciśnieniową), odczekać dopóki podłoże nie wyschnie, po czym równomiernie nałożyć piankę PUR. 24 godziny po zakończeniu prac fundament można zasypywać ziemią lub piaskiem bez kamieni.

Pianka szczelnie przylega do dowolnego podłoża fundamentu, wypełnia nawet najmniejsze zagłębienia. Po zakończeniu reakcji pianka zamienia się w twardą i solidną jednolitą płytę. Warto zauważyć, że pianka  PUR jest materiałem wielofunkcyjnym i łączy w sobie izolację termiczną, akustyczną oraz przeciwwodną.

 

Główne zalety ocieplania fundamentów pianką PUR:

 

  • Najniższy współczynnik przewodności cieplnej;
  • Duża trwałość eksploatacyjna (ponad 30 lat)    
  • Wysoka wytrzymałość;
  • Ekologiczny materiał, całkowicie statyczny po reakcji;
  • Bardzo szybki montaż, nawet do 500m² dziennie;
  • Brak dodatkowych elementów mocujących i kleju;
  • Wysokie właściwości hydroizolacyjne;
  • Całkowita szczelność materiału, bez łączeń, mostków termicznych i pustek powietrznych;
  • Najwyższa jakość materiałów i wykonania;
  • Najbardziej skuteczny materiał z 25-letnią gwarancją

 

 

 

Podsumowując: zastosowanie pianki PUR przy ociepleniu fundamentu pozwoli znacznie zmniejszyć wydatki na ogrzewanie zimą i chłodzenie pomieszczeń latem, chroni dom od grzybów i pleśni, eliminuje negatywny wpływ gwałtownych spadków temperatury, zarówno w zimie jak i w lecie. Ponadto, izolacja fundamentów znacznie zwiększa wartość domu lub mieszkania w przypadku sprzedaży, koszty na ocieplanie pianką zwracają się średnio w ciągu trzech lat.

 

 

Masz pytania na temat izolacji natryskowych?

Interesuje ci ognioochronna powłoka do pianki PUR?

Chcesz zamówić darmowy pomiar z wyceną?

Zadzwoń lub napisz.

+48 534 975 341

info@dipam.plСтатьи
Kontakt:
+48 534 975 341
+48 613 070 455
© Dipam sp. z o.o. 2019