Poddasze

OCIEPLANIE PODDASZA PIANKĄ PUR

Jednym z podstawowych warunków komfortu w domu jest ciepły, wytrzymały i solidny dach. Właśnie na tej części budynku spoczywa główny ciężar ochrony pomieszczeń przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych: gwałtownych zmian temperatur, opadów, wiatru. Ale to właśnie przez dach, zgodnie z prawami fizycznymi — ciepłe powietrze idzie do góry — występują największe straty ciepła, a więc pieniądze wylatują niemal dosłownie w niebo!

 

Jak tracimy pieniądze?

W większości polskich domów około 80% strat ciepła odbywa się przez nieszczelnie ocieplony dach. Jeśli dach jest nieocieplony lub ocieplony nieszczelnym izolacyjnym materiałem, to ciepło opuszcza pomieszczenia domu z niekontrolowanym przepływem powietrza. Jest to ogromny zasób, który właściciele takich domów stale tracą, a to olbrzymie kwoty przy obecnych cenach na gaz i prąd.

Dlatego ocieplenie dachu jest jednym z najważniejszych etapów termomodernizacji budynku. Termiczna izolacja dachu wysokiej jakości zapewni zmniejszenie wydatków na ogrzewanie, a więc — da wymierne oszczędności pieniędzy. Hermetycznie ocieplony dach — to jedno z najbardziej podstawowych wymagań dla energooszczędnego budownictwa.

 

Czym można szczelnie ocieplić dach?

Najbardziej skutecznym i szybkim sposobem szczelnego ocieplenia, na dzień dzisiejszy, jest innowacyjny materiał w dziedzinie nowoczesnej izolacji termicznej — NATRYSKOWA PIANKA PUR!

Dzięki unikatowym właściwościom i specjalnej technologii nakładania pianka tworzy ciągłą, bezspoinową, 100% szczelną, bez mostków termicznych konstrukcję. Straty przy takim ociepleniu praktycznie zerowe, co wyraźnie pokazują badania termowizyjne obiektów, gdzie już przeprowadzone prace za pomocą pianki PUR.

 

Dlaczego pianka PUR?

 • NAJSKUTECZNIEJSZA izolacja NA ŚWIECIE - energooszczędna, szczelna, elastyczna, oddychająca.
 • ZDROWE I EKOLOGICZNE materiały izolacyjne - brak lotnych związków organicznych, bez zapachu, bez wpływu na warstwę ozonową.
 • TRWAŁA izolacja NA WIELE LAT - pianka nie osiada, nie niszczeje z upływem czasu, nie wchłania wody, nie stanowi pożywienia dla owadów i innych organizmów.
 • 25 lat gwarancji producenta.
 • Jest ona synonimem wysokiej jakości, zdrowej izolacji i powietrzoszczelności.
 • Otwarte komórki, bardzo lekka (ok. 6,5 kg/m3)
 • Współczynnik przenikalności ciepła λ starzeniowa od 0,0355 W/m*K
 • W 100% spieniana wodą, bez zapachów, chroni warstwę ozonową
 • Nie zawiera HCFC, HFA, CFC, LZO, ani formaldehydu, ani alergenów
 • Klasa A+ wg ISO 16000-9
 • Może być stosowana przy bardzo niskich temperaturach (do -30'C)
 • W razie pożaru pianka jest samogasnąca, nie przenosi ognia, nie spływa, wydziela bardzo mało dymu (1% materii, 99% powietrza)

 

Masz pytania na temat izolacji natryskowych?

Interesuje ci ognioochronna powłoka do pianki PUR?

Chcesz zamówić darmowy pomiar z wyceną?

Zadzwoń lub napisz.

+48 534 975 341

info@dipam.plСтатьи
Kontakt:
+48 534 975 341
+48 613 070 455
© Dipam sp. z o.o. 2019