Posadzki i podłogi

OCIEPLENIE POSADZKI I PODŁOGI PIANKĄ PUR

Przez podłogę, posadzkę, piwnice i fundamenty dom traci istotny procent ciepła: zimne powietrze przenika do pomieszczenia przez nieszczelności. Chłodzi się i sama podłoga, a w domu robi się zimno, wilgotno i nieprzytulnie. Dlatego ocieplanie podłogi i posadzki jest jednym z najważniejszych elementów komfortu zamieszkania w domu.

W JAKI SPOSÓB MOŻNA OCIEPLIĆ PODŁOGĘ?

Metody nakładania:

- pianka otwarto-komórkowa - między lagami. Ta metoda najczęściej jest używana na stropie, lub w budynkach o konstrukcji szkieletowej. Ważne: ocieplanie podłogi miękką pianką bez stelaża nie jest zalecane!

- pianka zamknięto-komórkowa - bezpośrednio na betonowe lub inne twarde podłoże. Ta metoda najczęściej jest używana w przypadkach gdy z góry pianki będzie robiona betonowa wylewka. Ważne: ocieplanie podłogi twardą pianką na wilgotne i brudne podłoże nie jest dopuszczalne!

Nakłada się piankę PUR o odpowiedniej grubości. Przy wyborze grubości warstwy należy sprawdzić wymagania techniczne. Zazwyczaj podłogi ociepla się warstwą pianki o grubości od 5 cm (twarda) do 30 cm (miękka). Po tym musi być zastosowane odpowiednie pokrycie podłogi. Docieplenie podłogi i  posadzki pianką PUR od DIPAM metodą natrysku daje możliwość, aby wypełnić wszystkie szczeliny i pustki, które znajdują się pod podłogą, otrzymać bezspoinową jednolitą izolację i w ten sposób osiągnąć 100 % szczelności.

Jeżeli wysokość pomieszczenia nie pozwala ocieplić podłogi wewnątrz pomieszczenia, ale w domu jest piwnica — można wykonać prace dociepleniowe i uszczelnianie podłogi, przez izolację sufitu piwnicy. Efekt będzie taki sam, a ilość wolnego miejsca w domu będzie więcej!

Więcej o izolacji sufitów czytaj tutaj, fundamentów i piwnic tutaj.

Główną zaletą piany PUR jest to, że materiał ten charakteryzuje się najlepszym współczynnikiem oporu cieplnego i doskonale chroni konstrukcję przed mrozem.

Inne korzyści pianki PUR:

  • energooszczędna, szczelna, elastyczna, oddychająca
  • zapewnia wysokiej jakości izolację akustyczną
  • biologicznie neutralny, odporny na mikroorganizmy, pleśnie i gnicie
  • nie stanowi pożywienia dla gryzoni, owadów i innych organizmów
  • w razie pożaru pianka jest samogasnąca, nie przenosi ognia, nie spływa, wydziela bardzo mało dymu
  • nieszkodliwa i bezpieczna dla ludzi i środowiska


Potrzebujesz pomiar z darmową wyceną lub

więcejinformacji na temat ocieplenia

natryskową pianką PUR?


Zadzwoń lub napisz.

+48 534 975 341

info(at)dipam.plСтатьи
Kontakt:
+48 534 975 341
+48 613 070 455
© Dipam sp. z o.o. 2019