Ściany

OCIEPLANIE ŚCIAN PIANKĄ PUR

Ocieplanie ścian pianką pur

W różnych obliczeniach, w zależności od materiału, z którego zbudowany jest dom, i okresu jego eksploatacji, straty ciepła przez ściany oznaczone w granicach 20-30%. Straty ciepła można zrekompensować zakupem dodatkowych urządzeń grzewczych, jednak taki krok zwiększy wydatki na ogrzewanie.

Optymalne rozwiązanie — zadbać o skuteczną izolację ścian.


Dlaczego trzeba ocieplać ściany w domu?

Ściana w swojej konstrukcji nie jest szczelna, przepuszcza powietrze, i bez ocieplenia w domu będzie zimno i mokro zimą, a latem gorąco. Musisz zrozumieć, że opór cieplny ścian — jest dość niski, więc ciepło, które wchłonie ściana, traci się szybko.

Ocieplanie ścian pianką pur


Jak ocieplić ściany na zęwnątrz domu?

Jeśli w ścianach domu nie ma pustek, to w pierwszej kolejności na ściany montuje się ruszt, stelaż do mocowania materiałów wykończeniowych (siding lub elewacja podwieszana wentylowana). Ważne jest, aby pamiętać, że grubość rusztu powinna odpowiadać grubości izolacji. Następnie należy natrysnąć piankę PUR. Najczęściej do izolacji elewacji grubość pianki PUR wynosi 10-15 cm — to wystarczy do tego, aby twoja ściana wchłaniała ciepło, a po wyłączeniu ogrzewania przez długi czas je oddawała.

Po natrysku pianki pur są mocowane wykończeniowe elewacyjne elementy chroniące piankę od promieni UV i nadające estetyczny wygląd domu.

 

Uwaga: Pianka otwarto-komórkowa nie nadaje się do tynków!

 Ocieplanie ścian pianką pur

Jak ocieplić ściany od wewnątrz?

Najpierw na ścianę montuje się konstrukcję do mocowania materiałów wykończeniowych (ruszt, stelaż). Grubość izolacji jest uzależniona od grubości konstrukcji.

Pomiędzy elementami stelażu nakłada się warsztwę pianki PUR, nadmiar materiału może być odcięty.

Po nałożeniu pianki można przeprowadzić montaż materiałów wykończeniowych (płyty gipsowo-kartonowe, osb-płyty lub inne materiały).
Masz pytania na temat izolacji natryskowych?

Interesuje ci ognioochronna powłoka do pianki PUR?

Chcesz zamówić darmowy pomiar z wyceną?

Zadzwoń lub napisz.

+48 534 975 341

info@dipam.plСтатьи
Kontakt:
+48 534 975 341
+48 613 070 455
© Dipam sp. z o.o. 2019