Stropy

OCIEPLANIE STROPU PIANKĄ PUR. DLACZEGO JEST TAK WAŻNE?

Straty ciepła występują przez wszystkie konstrukcje ścienne budynku. Z lekcji fizyki ze szkoły wszystkim dobrze wiadomo, że ciepłe powietrze unosi się w górę, co oznacza, że w nieszczelnych miejscach ciepło wychodzi na zewnątrz, przede wszystkim na górze, przez wszystkie szczeliny i łączenia. Dlatego szczelne ocieplenie stropu (sufitu) domu ‒ to pierwsze, na co trzeba zwracać uwagę.


Ocieplanie stropów pianką poliuretanową

Jak zaoszczędzić na opłatach za ogrzewanie czy chłodzenie i zmniejszyć straty ciepła?

Jako główną izolacyjną przegrodę zalecamy użyć innowacyjny materiał w dziedzinie nowoczesnej izolacji termicznej – piankę PUR, która nadaje się do ocieplenia stropu (sufitu), tak od strony pomieszczeń, jak i od strony poddasza. Piana PUR ‒ to samogasnący bezpieczny materiał, biologicznie neutralny, odporny na mikroorganizmy, pleśnie, gnicie i gryzonie, który ma niską przewodność cieplną. Materiał ten charakteryzuje się wysoką izolacyjnością hałasu. Ekologiczność i bezpieczeństwo potwierdzone badaniami, a także odpowiednim certyfikatem A+ , ISO16009. Piana PUR od DIPAM jest najlepszym izolacyjnym materiałem do utrzymania ciepłego powietrza wewnątrz pomieszczeń. Ten niezwykle skuteczny materiał szczelnie przylega do stropu, sufitu, lub ściany przyjmując kształt konstrukcji i wypełnia wszelkie szczeliny i pustki. Nawet w przypadku osiadania ściany pianka, dzięki swojej elastyczności, będzie bezpiecznie zachowywać szczelność i utrzymywać ciepło.

 Ocieplanie stropów pianką poliuretanową
Jak ocieplić strop od strony poddasza?

Ocieplenie stropu od strony poddasza jest najbardziej skuteczną metodą. Najpierw należy przymocować do belek stropu materiał wykończeniowy, jeśli nie jest on zainstalowany z góry: sklejki, płyty OSB lub coś innego do wyboru, po tym jest nakłada pianka PUR. Następny etap – układanie na belkach stropowych drewnianych desek, które w przyszłości będą pełnić funkcję podłogi. Jeżeli strop betonowy, to na betonie montują belki stropowe, między belkami nakładają piana PUR, a następnie muszą być zamontowane drewniane deski lub inny wykończeniowy materiał. Jeśli nie planujesz korzystać ze strychu można to zrobić i bez układania belek dla zagospodarowania podłogi.

Ocieplanie stropów pianką poliuretanową
Ocieplenie sufitu.

Należy pamiętać, że dodatkowego obciążenia po nałożeniu pianki PUR na belki i stropy praktycznie nie ma – tak jak pianka jest bardzo lekka, gęstość 6,5-10 kg/m³!

WAŻNE! Strop, który oddziela zimne pomieszczenie od ciepłego, zalecamy  ocieplać pianką PUR conajmniej o grubości 15 cm (przy ocieplonej połaci dachowej), oraz 20 cm przy nieużytkowym poddaszu bez ocieplonej połaci dachowej.

Ocieplanie stropów pianką poliuretanową
Jak ocieplić strop od strony mieszkalnej?

Zazwyczaj, ocieplenie stropu od wewnątrz pomieszczenia jest łączone z montażem sufitów. W takich przypadkach na suficie już istnieje konstrukcja, która musi być zaizolowana pianką PUR, wypełniając wszystkie szczeliny i pustki. Po nałożeniu pianki PUR kolejnym etapem jest montaż materiałów wykończeniowych (płyt kartonowo-gipsowych, itp.).

Piana PUR ‒ to komfortowe noclegi w domu przy minimalnych kosztach na ogrzewanie i chłodzenie! Nie ma nadmiaru wilgoci, nie ma przeciągów, materiał oddycha, a do utrzymania komfortowej temperatury powietrza jest potrzebne trzy razy mniej energii cieplnej.

Ocieplanie stropów pianką poliuretanowąMasz pytania na temat izolacji natryskowych?

Interesuje ci ognioochronna powłoka?

Chcesz zamówić darmowy pomiar z wyceną?

Zadzwoń lub napisz.

+48 534 975 341

info@dipam.plСтатьи
Kontakt:
+48 534 975 341
+48 613 070 455
© Dipam sp. z o.o. 2019