Zbiorniki i cysterny

OCIEPLENIE ZBIORNIKÓW I CYSTERN PIANKĄ PUR

Termiczna izolacja zbiorników i cystern nie jest łatwym zadaniem, ponieważ mają skomplikowany kształt geometryczny i przy ociepleniu nie ma możliwości tradycyjnego montażu izolacji termicznych. Zakresy temperatur stosowania  nakładają poważne ograniczenia dla zastosowanego kleju.

Korzystanie z wełny mineralnej powoduje duże straty ciepła, i biorąc pod uwagę szybkie i silne wahania temperatur i stałe wypadanie kondensatu, to żywotność takiego ocieplenia jest mierzona parą, trójką lat.


W związku z tym jedynym z ekonomicznej strony, a czasem jedynym możliwym sposobem jest docieplenie takich pojemników metodą natrysku pianki PUR.


Czas wykonania takiego docieplenia to od dwóch do trzech godzin. Gwarantujemy jakość wykonania na najwyższym poziomie. Okres eksploatacji przekracza 30 lat, przy najniższych możliwych stratach ciepła.


Pianka poliuretanowa jest nie tylko termoizolacyjnym materiałem, ale ma również właściwości hydroizolacyjne, co znacznie przedłuża żywotność takich pojemników.

Pianka poliuretanowa jest chemicznie odporna na większość rozpuszczalników, kwasów, ługów, olejów i innych produktów naftowych. Poszerza to znacznie zakres stosowania w porównaniu z termiczną izolacją konkurentów.


W większości przypadków szczególnych estetycznych wymagań do takich zbiorników i cystern nie ma, więc wystarczy pomalować zwykłą farbą, aby chronić piankę PUR przed UV.
Potrzebujesz pomiar z darmową wyceną lub więcej

informacji na temat ocieplenia natryskową pianką PUR?

Zadzwoń lub napisz.

 +48 534 975 341

info(at)dipam.pl

 

Статьи
Kontakt:
+48 534 975 341
+48 613 070 455
© Dipam sp. z o.o. 2019