Przechowalni warzyw i owoców, chłodni

 Zastosowanie zamknięto-komórkowej piany poliuretanowej w rolnictwie – przemysł warzywniczy i sadowniczy.

Materiały stosowane w izolacji cieplnej w obiektach magazynowych dla rolnictwa, m.in. w przechowalniach warzyw i owoców z powodu specjalnych warunków  mikroklimatycznych określone są odpowiednie, specyficzne wymagania dla właściwości tych materiałów.

Jednym z najlepszych materiałów dla izolacji budynków produkcyjnych i magazynowych dla rolnictwa, zwłaszcza w przemyśle przetwórczym jest sztywna pianka poliuretanowa (zamknięto – komórkowa) aplikowana metodą natrysku.

Sposób montażu piany poliuretanowej odpowiada na techniczne i technologiczne wymagania stawiane izolacji dla budynków magazynów: starszych drewnianych, ciężkich murowanych z cegły lub o konstrukcji żelbetowej  jak i nowych, lekkich opartych o konstrukcję stalową w tym prefabrykowanych halach łukowych. Popularność metody natrysku piany PUR rośnie z każdym dniem – jest to zarówno zasługa samej piany jak i technologii jej  wykonania – łatwością montażu, szybkością wykonywania prac, wysoką wydajnością oraz ekspresowym czasie uzyskania produktu finalnego.

 

Zalety izolacji elewatorów pianką poliuretanową.

Właściwe przechowywanie zbóż stawia wysokie wymagania odnośnie mikroklimatu elewatorom zbożowym. Izolacja z piany poliuretanowej doskonale chroni ziarno od przegrzania lub wychłodzenia, zawilgocenia i rozwoju pleśni. Właściwości fizyczne materiału jakim jest piana PUR – m.in. niski współczynnik przewodzenia ciepła pozwala na nisko kosztowe utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz jej precyzyjną regulację. Ważnym atutem izolacji z Piany PUR jest odporność na szkodniki – gryzonie oraz ptaki.  Piana nie jest atrakcyjnym materiałem do niszczenia dla małych zwierząt, a tym samym nie daje motywacji do budowy w nich gniazd i nor.