Filmy

Powłoka przeciwpożarowa dla pianki PUR | Realizacja DIPAM

Bezpieczeństwo mieszkańców jest zawsze najważniejsze.
DIPAM szczególnie mocno wzięło sobie do serca bezpieczeństwo mieszkańców budynków, które ocieplamy. Dlatego też standardowa ogniotrwałość pianki poliuretanowej nigdy nam nie wystarczyła, mimo że spełnia surowe wymagania prawne. Naszym celem jest maksymalny poziom bezpieczeństwa.
Opracowaliśmy specjalną technologię, której celem jest skuteczniejsza ochrona izolacji termicznej przed ogniem. Powłoka ognioochronna, stosowana przez nas w przypadku wielu wykonywanych realizacji, pozwala osiągnąć klasę reakcji na ogień B s1d0. Jest ona zgodna z ogólnie przyjętą normą PN-EN 13501-1.
Co oznacza wyższa klasa reakcji na ogień? W razie pożaru warstwa izolacyjna nie ulega tak dużemu zniszczeniu, jak standardowa pianka PUR. W ten sposób ugaszenie pożaru jest znacznie łatwiejsze, natomiast bezpieczeństwo domowników i ich sąsiadów - znacznie wyższe.
Powyższy film pokazuje aplikację powłoki przeciwpożarowej w jednym z budynków, które ocieplaliśmy. W celu zobrazowania różnicy pomiędzy standardową izolacją a wykonywaną przez nas - wykonaliśmy specjalne testy ogniowe. Znajdziesz je na naszym kanale na Youtube.