Filmy

Ocieplenie domu pianką PUR — Poddasze, Strop, Garaż + Powłoka ogniochronna

Tym razem odwiedziliśmy wieś pod Poznaniem, gdzie czekało nas duże wyzwanie.
Tarnowo Podgórne to piękna miejscowość leżąca przy drodze krajowej, w niewielkiej odległości od Poznania.
Do ocieplenia mieliśmy ponad 920 m² powierzchni. Składało się na nią poddasze, stropy oraz garaż. W tym ostatnim budynku zastosowaliśmy dodatkowo opracowaną przez nas powłokę ognioodporną.
Pianka PUR ma najlepsze właściwości izolacyjne w przeliczeniu na grubość warstwy termoizolacyjnej. W przypadku dachu zastosowaliśmy grubość 30 cm pianki poliuretanowej. Natomiast w garażu wykonana została warstwa 20 cm izolacji.
Dużym wyzwaniem była powierzchnia, którą należało pokryć materiałem termoizolacyjnym. Nowoczesne urządzenia i bardzo wydajna metoda natryskowa umożliwiła jednak wykonanie całej pracy bez opóźnień.
W przypadku garażu zdecydowaliśmy się zastosować naszą technologię powłoki ognioodpornej. Pozwala ona znacząco zwiększyć klasę reakcji na ogień. Oznacza to znacznie mniejsze zniszczenia w razie pożaru, a zatem także większe bezpieczeństwo mieszkańców. Wizualne porównanie naszej pianki PUR z powłoką ogniową oraz standardowego rozwiązania można znaleźć na naszym kanale.
Realizacja nie była łatwa, ale DIPAM poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką wykonaliśmy w tych zabudowaniach. Jesteśmy też pewni, że izolacja dobrze będzie służyć inwestorowi.
Serdeczne pozdrowienia dla Inwestora.