Filmy

Ocieplanie pianką PUR dachu i stropu kamienicy w centrum Poznania

Tym razem mieliśmy wyzwanie zaizolować dach i strop w Centrum Poznania.

Wykonaliśmy prace w pięknej kamienicy w samym centrum Poznania - pomiędzy Ratuszem a Zamkiem Królewskim.
Cieszymy się, że uczestniczymy w renowacji pomników architektonicznych oraz wpływamy na zachowanie pomników polskiej architektury.
Wszystkie ściany kamienicy były odpowiednio zabezpieczone, żeby nie uszkodzić historycznych cegieł pomieszczenia. Oprócz tego technologia natrysku pianki otwarto-komórkowej, która była zastosowana na tym obiekcie, jest bardzo lekka i nie będzie dodatkowo obciążać dachu kamienicy, co jest szczególnie ważne w przypadku zabytkowych budynków. Pianka PUR jest w pełni ekologiczna oraz samogosnąca - unikalny skład chemiczny powoduje, że pianka nie zanieczyszcza powietrza i natury oraz nie pali się bez źródła ognia.
Głównym powodem zastosowania pianki jest izolacja termiczna - pianka PUR pozwala nie tylko zaoszczędzić na ogrzewaniu zimą, ale również utrzymuje odpowiednią temperaturę latem. Dodatkowym plusem jest izolacja dźwiękowa - do pomieszczenia nie będą przenikały hałasy z ulicy i barów w okolicy (jeżeli byliście w piątek wieczorem na Starym Rynku w Poznaniu, wiecie, jak bardzo jest to istotne).
Jesteśmy szczęśliwi, realizacja nie była łatwa, ale kto jak nie Dipam. Było tego ponad 100 m³, grubość izolacji stropu 30 cm a dachu 25 cm.
Przygotowujemy się do nowych wyzwań.