Filmy

Powłoka ogniochronna — Pianka PUR otwartokomórkowa

Pianka PUR otwartokomórkowa zdobywa coraz większą popularność w przypadku ocieplania poddaszy. Posiada ona wiele zalet: jest ekologiczna, wydajna i przyjazna dla zdrowia. Można ją również bardzo szybko nałożyć.
Obok współczynnika przenikania ciepła, najważniejszym parametrem izolacji budynków jest ich niepalność. Stanowi ona o bezpieczeństwie mieszkańców, dlatego warto zwrócić na nią baczną uwagę. Na nagraniu pokazujemy, jak reaguje warstwa pianki PUR pod działaniem otwartego ognia.
Film pokazuje, że zwykła pianka PUR nie zapala się, dzięki czemu spełnia wymogi prawne w tym zakresie. Jednak nasi specjaliści nie poprzestali na tym. DIPAM opracowało własną technologię w postaci powłoki przeciwpożarowej. Jest ona aplikowana na natryskiwaną przez nas piankę PUR. Jaki jest efekt jej zastosowania?
Udało się osiągnąć reakcję na ogień kasy B s1d0 według skali określonej normą PN-EN 13501-1. Jednak dużo łatwiej zrozumieć różnicę oglądając powyższy filmik z porównaniem naszej pianki PUR z powłoką ognioochronną oraz standardową piankę PUR.
Widoczna gołym okiem różnica oznacza większe bezpieczeństwo mieszkańców budynku oraz jego okolic. Dzięki niepalności pożar może być łatwiej ugaszony. Nie rozprzestrzeni się on także na sąsiednie budynki.
Bezpieczeństwo jest w końcu dla nas najważniejsze.