Wycena
Kontakt
O nas
Oferta ▾
Realizacje
Opinie
Dostawcy ▾
Galeria ▾
FAQ
Cennik
Blog
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Krótki filmik, pokazujący nasze ostatnie realizacje w kierunku hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, fundamentów
Krótki filmik, pokazujący naszą ostatnią realizacje w kierunku ocieplania dachów i stop kanadyjską pianką PUR (ICYNENE)
Zamknij menu
Zamknij menu
Zamknij menu
Zamknij menu
Kanadyjska firma, która zajmuje się produkcją nowoczesnej izolacji z pianki natryskowej. Uważana jest za lidera w branży natryskowych pianek
Producent odkrywca rewolucyjnego systemu hydroizolacji na bazie poliuretanu - HYPERDESMO®, który od dawna jest liderem na rynku i zapoczątkował nowe podejście do branży hydroizolacji.

Ocieplenie stropu Pianką Poliuretanową

Straty ciepła występują przez wszystkie konstrukcje ścienne budynku. Z lekcji fizyki ze szkoły wszystkim dobrze wiadomo, że ciepłe powietrze unosi się w górę, co oznacza, że w nieszczelnych miejscach ciepło wychodzi na zewnątrz, przede wszystkim na górze, przez wszystkie szczeliny i łączenia. Dlatego szczelne ocieplenie stropu (sufitu) domu — to pierwsze, na co trzeba zwracać uwagę.

Jak zaoszczędzić na opłatach za ogrzewanie czy chłodzenie i zmniejszyć straty ciepła?

Jako główną izolacyjną przegrodę zalecamy użyć innowacyjny materiał w dziedzinie nowoczesnej izolacji termicznej — piankę PUR, która nadaje się do ocieplenia stropu (sufitu), tak od strony pomieszczeń, jak i od strony poddasza.

Piana PUR — to samogasnący bezpieczny materiał, biologicznie neutralny, odporny na mikroorganizmy, pleśnie, gnicie i gryzonie, który ma niską przewodność cieplną. Materiał ten charakteryzuje się wysoką izolacyjnością hałasu.

Ekologiczność i bezpieczeństwo potwierdzone badaniami, a także odpowiednim certyfikatem A+ , ISO16009. Piana PUR od DIPAM jest najlepszym izolacyjnym materiałem do utrzymania ciepłego powietrza wewnątrz pomieszczeń.
Ten niezwykle skuteczny materiał szczelnie przylega do stropu, sufitu, lub ściany przyjmując kształt konstrukcji i wypełnia wszelkie szczeliny i pustki. Nawet w przypadku osiadania ściany pianka, dzięki swojej elastyczności, będzie bezpiecznie zachowywać szczelność i utrzymywać ciepło.

Jak ocieplić strop od strony poddasza?

Ocieplenie stropu od strony poddasza jest najbardziej skuteczną metodą. Najpierw należy przymocować do belek stropu materiał wykończeniowy, jeśli nie jest on zainstalowany z góry: sklejki, płyty OSB lub coś innego do wyboru, po tym jest nakłada pianka PUR. Następny etap — układanie na belkach stropowych drewnianych desek, które w przyszłości będą pełnić funkcję podłogi. Jeżeli strop betonowy, to na betonie montują belki stropowe, między belkami nakładają piana PUR, a następnie muszą być zamontowane drewniane deski lub inny wykończeniowy materiał. Jeśli nie planujesz korzystać ze strychu można to zrobić i bez układania belek dla zagospodarowania podłogi.

Ocieplenie sufitu

Należy pamiętać, że dodatkowego obciążenia po nałożeniu pianki PUR na belki i stropy praktycznie nie ma — tak jak pianka jest bardzo lekka, gęstość 6,5-10 kg/m³!
Ważne! Strop, który oddziela zimne pomieszczenie od ciepłego, zalecamy ocieplać pianką PUR conajmniej o grubości 15 cm (przy ocieplonej połaci dachowej), oraz 20 cm przy nieużytkowym poddaszu bez ocieplonej połaci dachowej.

Jak ocieplić strop od strony mieszkalnej?

Zazwyczaj, ocieplenie stropu od wewnątrz pomieszczenia jest łączone z montażem sufitów. W takich przypadkach na suficie już istnieje konstrukcja, która musi być zaizolowana pianką PUR, wypełniając wszystkie szczeliny i pustki. Po nałożeniu pianki PUR kolejnym etapem jest montaż materiałów wykończeniowych (płyt kartonowo-gipsowych, itp.).

Piana PUR — to komfortowe noclegi w domu przy minimalnych kosztach na ogrzewanie i chłodzenie! Nie ma nadmiaru wilgoci, nie ma przeciągów, materiał oddycha, a do utrzymania komfortowej temperatury powietrza jest potrzebne trzy razy mniej energii cieplnej.

Nasze realizacje w kategorii ocieplenia stropu

      Cena ocieplenia stropu pianką pur

      Grubość piany (cm):
      Powierzchnia (m2):
      Pianka otwartokomórkowa:
      Minimalne zlecenie: 2500 zł
      Cena orientacyjna. Ostateczna wycena jest możliwa wyłącznie po wizycie specjalisty
      Pianka zamkniętokomórkowa:
      1. Parametry
      2. Orientacyjny koszt oceplenia
      Minimalna grubość: 10 cm
      Minimalne zlecenie: 2500 zł
      Minimalna grubość: 3 cm
      3. Wycena
      Przeciągnij suwak, aby wybrać żądane liczby
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Masz pytania?
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Powłoka przeciwpożarowa pozwala osiągnąć piance reakcję na ogień klasy B s1d0 według PN-EN 13501-1.

      Nasze ostatnie opinie

          Zapraszamy do Wyceny Online!
          Wypełnij formularz Wyceny — oddzwonimy!

          Nasze filmy:

              Dowiedź się więcej na temat pianki PUR: