Krótki filmik, pokazujący nasze ostatnie realizacje w kierunku hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, fundamentów
Krótki filmik, pokazujący naszą ostatnią realizacje w kierunku ocieplania dachów i stop kanadyjską pianką PUR (ICYNENE)

Ochrona PPOŻ pianki PUR

Firma DIPAM posiada specjalnie opracowaną ogniochronną powłokę dla pianki poliuretanowej (miękkiej i sztywnej) używanej przy izolacji wewnątrz budynków.
Ta powłoka chroni piankę PUR przed wysokimi temperaturami i ogniem, i pozwala osiągnąć piance reakcję na ogień klasy B - s1d0 według PN-EN 13501-1, co bardzo rozszerza zakres zastosowania pianki poliuretanowej w budownictwie.

Ten produkt jest nowy na rynku UE i większość producentów poliuretanowych komponentów i firm zajmujących się izolacją za pomocą natrysku pianki poliuretanowej nawet nie wie o istnieniu alternatywy dla instalacji płyt gipsowo-kartonowych. A mianowicie możliwości ochrony pianki od ognia i wysokiej temperatury specjalną powłoką metodą natrysku na nawierzchnie pianki.

Wiele razy spotykaliśmy się z projektami w których piana dla izolacji (na przykład sufitów magazynu) musiała być klasy B s1d0, ale wcześniej nie istniało rozwiązania i możliwości osiągnięcia takiego wskaźnika, dlatego nie byliśmy w stanie zrealizować takich zleceń.

Wiemy że ten problem dotyczy nie tylko naszej firmy. Wszyscy, którzy już dawno pracują w branży natrysku pianki poliuretanowej, mają swoje przykłady i nie jeden, kiedy klasa E czy F reakcji na ogień nie pozwalała używać pianę w dużych i wymagających zamówieniach.

Ale teraz takie sytuacje należą już do przeszłości. Za pomocą oferowanej przez nas powłoki realizujemy również takie projekty.

Jeśli jesteś zainteresowany powłoką ogniochronną do pianki PUR, proszę nie wahaj się skontaktować z naszą firmą w najbardziej wygodny sposób, odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.
Galeria
Nasze realizacje w kierunku ochrony przeciwpożarowej pianki

Postaramy się odpowiedzieć na często pojawiające się pytanie - czym ocieplić poddasze wełna czy pianka?

Główne etapy izolacji pianą poliuretanową

Czym jest pianka poliuretanowa? Ile można zaoszczędzić ocieplając dom pianką pur? Wszystko o piankach poliuretanowych (PUR)