Kontakt
Wycena Online
O nas
Oferta ▾
Realizacje
Opinie
Dostawcy ▾
Galeria ▾
FAQ
Cennik
Blog
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Krótki filmik, pokazujący nasze ostatnie realizacje w kierunku hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, fundamentów
Krótki filmik, pokazujący naszą ostatnią realizacje w kierunku ocieplania dachów i stop kanadyjską pianką PUR (ICYNENE)
Zamknij menu
Zamknij menu
Zamknij menu
Zamknij menu
Kanadyjska firma, która zajmuje się produkcją nowoczesnej izolacji z pianki natryskowej. Uważana jest za lidera w branży natryskowych pianek
Producent odkrywca rewolucyjnego systemu hydroizolacji na bazie poliuretanu - HYPERDESMO®, który od dawna jest liderem na rynku i zapoczątkował nowe podejście do branży hydroizolacji.

Ocieplenie dachu Pianką PUR

Materiał izolacyjny, który zamierzamy zastosować do ocieplenia dachu ma istotne znaczenie na eksploatację budynku, komfort życia oraz koszty energii w przyszłości, ponieważ właśnie przez dach może uciekać do 40% ciepła. Dlatego decyzja czym ocieplić dach ma ogromne znaczenie w budownictwie. Materiał należy wybierać w zależności od rodzaju dachu - to co się sprawdzi do ocieplenia dachów skośnych i poddaszy może nie być odpowiednie do ocieplenia stropodachów i dachów płaskich. W tym artykule omówimy szerzej ocieplenie różnego rodzaju dachów pianką poliuretanową, ponieważ naszym zdaniem jest to najbardziej skuteczna metoda izolacji istniejąca na rynku.

Dlaczego warto wybrać ocieplenie dachu pianką PUR? Jest to materiał, który ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, co będzie gwarantowało oszczędność na ogrzewaniu zimą oraz ochronę przed upałami latem. Ocieplenie pianką PUR zapewnia 100% szczelną izolację, ponieważ metoda natryskowa pozwala wypełnić najmniejsze szczeliny nawet w przypadku dachów nietypowej konstrukcji. Do tego w odróżnieniu od wełny pianka PUR nie pyli, w przypadku pianki Icynene nie nasiąka wodą, nie kruszy się oraz jest odporna na pleśń.

Ocieplenie dachów skośnych - Ocieplenie poddasza pianką

Jeżeli wybieramy materiał do ocieplenia dachów skośnych, płaskich lub poddasza od strony wewnętrznej najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie otwarto-komórkowej pianki PUR. Będzie to skutecznym rozwiązaniem ponieważ otwarto-komórkowa pianka PUR jest materiałem lekkim, a więc nie będzie potrzebne mocowanie dodatkowego wsparcia, które czasami jest niezbędne podczas ocieplenia wełną mineralną (szczególnie kiedy chcemy ocieplić stary budynek i potrzebujemy do ocieplenia grubej warstwy). Jednocześnie ocieplenie poddasza pianką poliuretanową otwarto-komórkową zapewnia 100 % uszczelnienie miejsc trudnodostępnych i zapobiega tworzeniu mostków termicznych - po aplikacji pianka PUR zwiększa swoją objętość ponad 100 razy tworząc tym samym równomierną termoizolacyjną warstwę.

Otwarto-komórkowa pianka poliuretanowa jest dobrym rozwiązaniem do ocieplenia dachów skośnych również dlatego, że jest materiałem przepuszczającym parę wodną, czyli oddychającym, przez co nie musimy martwić się czy wilgoć nie zniszczy drewnianych elementów dachu. Mimo to pianka PUR nie zmienia swojego kształtu z biegiem czasu – nie kurczy się, nie osuwa się, nie przemieszcza się oraz nie wymaga zabezpieczeń przed samoistnym osiadaniem. Jako dodatkowy atut można również wskazać izolację akustyczną, co jest ważne jeżeli zamierzamy zrobić z poddasza pomieszczenie użytkowe.

Ocieplanie dachu skośnego od wewnątrz

Najpopularniejsze rozwiązanie, które stosuje się do ocieplenia poddasza w nowych budynkach lub przed tym jak zostały przeprowadzone prace wykończeniowe. Podczas takiego sposobu ocieplenia dachu pianką, materiał jest natryskiwany między krokwiami. Musimy pamiętać, że zmniejszy to o kilkanaście centymetrów (o grubość warstwy pianki) kubaturę pomieszczenia, jednak w przypadku ocieplenia dachu skośnego pianką zmniejszenie to będzie mniejsze, niż w przypadku ocieplenia innymi materiałami izolacyjnymi. Ocieplenie dachu pianką poliuretanową zajmuje zdecydowanie mniej czasu, niż np. ocieplenie wełną mineralną oraz pozwala uzyskać skuteczną termoizolację pomieszczenia.

Ocieplanie dachu skośnego od zewnątrz

Jest to rozwiązanie, z którego warto skorzystać, jeżeli nie chcemy stracić przestrzeni na poddaszu lub pomieszczenie już jest wyremontowane od środka i wymaga tylko dodatkowej lub bardziej skutecznej termoizolacji. Ocieplanie dachu od zewnątrz będzie wymagało nieco więcej czasu oraz możliwość przeprowadzenia prac będzie zależała od warunków atmosferycznych. Natomiast taki sposób izolacji pozwala docieplić poddasze bez ingerencji od wewnątrz.

Izolacja dachów płaskich

Izolacja stropodachu lub izolacja dachów płaskich jest nieco bardziej skomplikowana niż ocieplenie poddasza lub dachów skośnych. Wybierając materiał musimy przeanalizować nie tylko właściwości termoizolacyjne, ale również zabezpieczyć budynek przed opadami deszczu lub śniegu.

O czym warto pamiętać podczas izolacji stropodachu?

1
należy zachować spadek w kierunku odpływów odbierających wodę;
2
ocieplenie dachu musi być połączone z ociepleniem ścian;
3
ściany attykowe i krawędzi dachu powinny być wykończone;
4
montaż izolacji powinien być szczelny;
5
należy zadbać o poprawne odprowadzenie wody;
Izolacja stropodachu pianką poliuretanową staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem ze względu na kilka czynników. Do ocieplenia dachów płaskich stosuje się wyłącznie pianę zamknięto-komórkową, która tworzy jednorodną i 100 % szczelną warstwę na całej powierzchni dachu. Zapobiega to tworzeniu mostków termicznych, co zapewnia doskonałe właściwości termoizolacyjne. Oprócz tego w przypadku ocieplenia dachów płaskich pianką PUR nie jest wymagana paroizolacja i nie jest konieczne ułożenie papy na zaizolowanej powierzchni.

Ocieplenie stropodachu pianką PUR polega na rozprowadzeniu metodą natryskową kilku warstw materiału (w zależności od parametrów cieplnych założonych w projekcie). Porównując ocieplenie stropodachu pianką poliuretanową do innych materiałów, można z pewnością powiedzieć, że piana PUR posiada lepszy współczynnik przenikania ciepła w porównaniu do odpowiedniej grubości - czyli przy takiej samej grubości warstwy wełny mineralnej lub styropianu pianka PUR ma zdecydowanie lepsze właściwości termoizolacyjne. Dodatkowym atutem jest szybka metoda aplikacji, która nie wymaga usunięcia starego pokrycia, co znaczy, że zmniejszają się koszty między innymi utylizacji odpadów oraz oszczędza się czas, który byłby poświęcony na poprawne przygotowanie powierzchni. Podczas wykonania ocieplenia stropodachu pianką PUR budynek może być cały czas użytkowany.

Warto wiedzieć, że ocieplenie stropodachu pianką PUR wymaga ochrony przed promieniowaniem UV, dlatego na zaizolowaną powierzchnię należy nałożyć specjalną farbę lub zastosować płynną membranę PUR albo polimocznik.

Profesjonalnie wykonana izolacja stropodachu pianką poliuretanową skutecznie chroni przed stratami ciepła, opadami deszczu lub śniegu, zapewnia domownikom komfort bez pleśni i grzybów nawet ponad 25 lat. Żeby mieć pewność, że izolacja dachu została wykonana poprawnie najlepiej powierzyć taką pracę profesjonalnej, szkolonej i doświadczonej ekipie specjalistów.

Nasze realizacje w kategorii ocieplenia dachów

      Cena ocieplenia dachu pianką pur

      Grubość piany (cm):
      Powierzchnia (m2):
      Pianka otwartokomórkowa:
      Minimalne zlecenie: 4000 zł
      Cena orientacyjna. Ostateczna wycena jest możliwa wyłącznie po wizycie specjalisty
      Pianka zamkniętokomórkowa:
      1. Parametry
      2. Orientacyjny koszt oceplenia
      Minimalna grubość: 10 cm
      Minimalne zlecenie: 4000 zł
      Minimalna grubość: 3 cm
      3. Wycena
      Przeciągnij suwak, aby wybrać żądane liczby
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Masz pytania?
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Powłoka przeciwpożarowa pozwala osiągnąć piance reakcję na ogień klasy B s1d0 według PN-EN 13501-1.

      Nasze ostatnie opinie

          Zapraszamy do Wyceny Online!
          Wypełnij formularz Wyceny — oddzwonimy!

          Nasze filmy:

              Dowiedź się więcej na temat pianki PUR: