O nas
Oferta ▾
Realizacje
Opinie
Dostawcy ▾
Galeria ▾
FAQ
Cennik
Blog
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Krótki filmik, pokazujący nasze ostatnie realizacje w kierunku hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, fundamentów
Krótki filmik, pokazujący naszą ostatnią realizacje w kierunku ocieplania dachów i stop kanadyjską pianką PUR (ICYNENE)
Kanadyjska firma, która zajmuje się produkcją nowoczesnej izolacji z pianki natryskowej. Uważana jest za lidera w branży natryskowych pianek
Producent odkrywca rewolucyjnego systemu hydroizolacji na bazie poliuretanu - HYPERDESMO®, który od dawna jest liderem na rynku i zapoczątkował nowe podejście do branży hydroizolacji.

Ocieplenie chłodni, przechowywalni warzyw i owoców Pianką PUR

Dlaczego ocieplać chłodni pianką PUR?

W mroźniczych i chłodniczych komorach materiał termoizolacyjny znajduje się w dość trudnych warunkach. Po pierwsze, stałość niskich lub nawet ujemnych temperatur. Po drugie (i najważniejsze), stała dyfuzja pary wodnej wewnątrz komory chłodniczej przez ogrodzenia ściany. W wyniku tego termoizolacyjny materiał szybko robi się mokry i bezpowrotnie traci swoje właściwości izolacyjne.

W przypadku stosowania termoizolacji z otwartymi porami lub izolacji z włóknistą strukturą (różne mineralne lub kamienne wełny), należy zrobić paroizolację bardzo wysokiej jakości w celu ochrony warstwy izolacji termicznej. W przypadku korzystania z izolacji cieplnej z zamkniętymi komórkami — problem paroizolacji jest usuwany.

Najlepszą izolacją do chłodni jest pianka poliuretanowa. Ma minimalny współczynnik przewodzenia ciepła, czyli ma maksymalne właściwości izolacyjne. Ponadto, pianka poliuretanowa ma duży procent zamkniętych porów (ponad 95%), czyli praktycznie nie wymaga paroizolacji.

Pianka poliuretanowa jest odporna na grzyby i pleśń, nie gnije, nie jest jedzeniem dla gryzoni i owadów i jest bardzo trwała (ponad 25 lat).

Płyta warstwowa (obornicka) czy natryskowa pianka PUR?

Przy izolacji pianką poliuretanowa jest używana w dwóch rodzajach. Pierwszy — w ramach płyt warstwowych, drugi — metoda natrysku warstw izolacji na ściany i dach.

Pierwsza opcja jest bardziej kosztowna, ponadto, w przypadku natrysku pianki poliuretanowej warstwa izolacji termicznej jest jednolita, bez szczelin i "mostków termicznych". Również do zalet metody natrysku należy zaliczyć możliwość izolacji powierzchni krzywoliniowych, a także dużą szybkość wykonania prac. Wielkość pomieszczenia jest wykorzystywana maksymalnie.

Co jeszcze oprócz piany?

W celu zmniejszenia kosztów izolacji termicznej komory zamrażarki, można stosować inne materiały — wełnę mineralną i styropian. Ale wełna staje się mokra i traci grubość i właściwości izolacyjne. Trzeba ją dość szybko zmieniać. Trwałość styropianu jest znacznie mniejsza niż pianki poliuretanowej, poza tym, jest niszczony przez gryzonie, więc potrzebne są specjalne środki bezpieczeństwa w celu ochrony przed gryzoniami.

Kilka dodatkowych zalet ocieplania chłodni pianką PUR

Izolację chłodni metodą natrysku pianki poliuretanowej można robić bez demontażu starej izolacji (w przypadku, gdy nie spełnia swojej funkcji — jest wilgotna i stara).
Jeśli policzyć efekt ekonomiczny zastosowania pianki poliuretanowej do izolacji chłodni, to otrzymamy minimalny koszt utrzymania jednostki ciepła w izolowanych pomieszczeniach.

Nasze realizacje w kategorii ocieplenia pianką pur

      Cena ocieplenia chłodni pianką pur

      Grubość piany (cm):
      Powierzchnia (m2):
      Pianka otwartokomórkowa:
      Minimalne zlecenie: 2500 zł
      Cena orientacyjna. Ostateczna wycena jest możliwa wyłącznie po wizycie specjalisty
      Pianka zamkniętokomórkowa:
      1. Parametry
      2. Orientacyjny koszt oceplenia
      Minimalna grubość: 10 cm
      Minimalne zlecenie: 2500 zł
      Minimalna grubość: 3 cm
      3. Wycena
      Przeciągnij suwak, aby wybrać żądane liczby
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Masz pytania?
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Powłoka przeciwpożarowa pozwala osiągnąć piance reakcję na ogień klasy B s1d0 według PN-EN 13501-1.

      Nasze ostatnie opinie

          Zapraszamy do Wyceny Online!
          Wypełnij formularz Wyceny — oddzwonimy!

          Nasze filmy:

              Dowiedź się więcej na temat pianki PUR: