O nas
Oferta ▾
Realizacje
Opinie
Dostawcy ▾
Galeria ▾
FAQ
Cennik
Blog
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Krótki filmik, pokazujący nasze ostatnie realizacje w kierunku hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, fundamentów
Krótki filmik, pokazujący naszą ostatnią realizacje w kierunku ocieplania dachów i stop kanadyjską pianką PUR (ICYNENE)
Kanadyjska firma, która zajmuje się produkcją nowoczesnej izolacji z pianki natryskowej. Uważana jest za lidera w branży natryskowych pianek
Producent odkrywca rewolucyjnego systemu hydroizolacji na bazie poliuretanu - HYPERDESMO®, który od dawna jest liderem na rynku i zapoczątkował nowe podejście do branży hydroizolacji.

Ocieplenie stropodachu Pianką PUR

Dom to synonim bezpieczeństwa, spokoju oraz ciepła - zarówno tego, które bije od rodzinnego ogniska, jak i odczuwalnego, fizycznego. Zagwarantowanie dwóch pierwszych kwestii w dużej mierze zależy od samych domowników, zaś temat należytej termiki powierza się fachowcom. Nikt przecież nie chce mieszkać w zimnych, wychłodzonych pomieszczeniach, które swoją nieszczelnością mogą spowodować niebagatelne problemy.

Jednym z najważniejszych miejsc do ocieplenia jest stropodach, który poza niskimi temperaturami musi być odporny na zróżnicowane opady atmosferyczne i porywisty wiatr. Aby zapewnić jak najlepszą termoizolację, wykonujemy ocieplenie stropodachu ze pomocą zamknięto-komórkowej (twardej) pianki PUR; technologia ta słynie z wielu zalet i korzystnego stosunku jakości do ceny.

Czy ocieplenie stropodachu jest ważne?

Stropodach to element konstrukcyjny domu, który jednocześnie łączy w sobie elementy płaskiego dachu oraz stropu nad ostatnim piętrem budynku. Poprzez spełnianie dwóch ról konieczne jest jego wykonanie z podwójną starannością, tak, by żadna z pełnionych funkcji była nie gorsza od innej. Nie można przecież poświęcić właściwości termicznych za cenę prostoty konstrukcji czy możliwości zbudowania tarasu na dachu.

Najistotniejszą kwestią z punktu widzenia komfortu osób mieszkających w tego typu domach jest ciepło i szczelność konstrukcji. Odpowiednio zaizolowany stropodach jest gwarancją utrzymania korzystnego współczynnika przenikania ciepła, dzięki czemu w lecie nie dokucza wysoka temperatura, a w zimie niestraszne są mrozy. To także oszczędność w dalszej perspektywie czasowej - dzięki wysokiej szczelności nie trzeba będzie ponosić kosztów związanych z dodatkowym dociepleniem czy ogrzewaniem domu w zimie.

Obecne budownictwo stosuje rozmaite metody ociepleń dachowych, jak na przykład wełna mineralna czy styropian. Spośród wielu rozmaitych możliwości zdecydowanie najkorzystniejszym i najwydajniejszym rozwiązaniem będzie piana poliuretanowa, znana szerzej jako pianka PUR.

Jak działa pianka PUR?

Piana poliuretanowa to materiał służący do ocieplenia, który nanosi się metodą natryskową na zewnętrzną część dachu. Dzięki swojej konsystencji piana PUR może dotrzeć wszędzie tam, gdzie inne izolatory nie miałyby szans się dostać.

Poza kwestiami związanymi z precyzyjnym i skutecznym natryskiem pianki PUR, warto wspomnieć o samych właściwościach tego materiału. Przeciwnie do wełny, styropianu czy celulozy, piana PUR "nie męczy się", czyli mimo wykonywanej pracy izolacyjnej nie zmienia swoich parametrów fizycznych i termicznych nawet po upływie wielu lat. Materiał cechuje się odpornością na grzyby, pleśnie i inne czynniki negatywnie wpływające na trwałość i wytrzymałość konstrukcji. Składniki pianki sprawiają też, że wszelkie gryzonie, owady oraz inne szkodniki zdecydowanie stronią od konsumpcji czy drążenia w niej dziur. Zakres utrzymywania tychże parametrów jest niezwykle szeroki; pianka skutecznie działa w temperaturach od -50 do nawet +120 stopni Celsjusza, co w zupełności wystarczy na polską strefę klimatyczną.

Pierwotnie pianka PUR stosowana była tylko na płaskie stropodachy, które były popularne szczególnie w latach 70-tych i 80-tych. Dziś moda na stropodachy wraca, a dzięki postępowi technologicznemu możliwa jest aplikacja piany zarówno na płaskie, jak i na spadziste dachy. Dzięki takim właściwościom trudno o jakąkolwiek konkurencję dla pianek PUR w dziedzinie, jaką jest izolacja stropodachu.

Jakie korzyści daje ocieplenie stropodachu pianką PUR?

Wybór tego, a nie innego rodzaju przekłada się na wymierne, korzystne efekty zarówno podczas nakładania pianki, jak i wiele lat po tym procesie. Istnieje szereg zalet, których nie sposób wymienić w jednym wpisie, jednak wśród owych korzyści warto wskazać kilka najważniejszych:
  • Wysoki poziom termoizolacji
    Podstawową i najważniejszą zaletą, którą daje ocieplenie stropodachu pianką PUR jest bardzo niski współczynnik Lambda, a im niższy współczynnik, tym niższa skłonność do "wypuszczania" ciepła z domu. Pianki PUR oferują współczynnik oscylujący w granicy 0,023 - 0,027 [W/m*K]. Dodajmy do tego fakt, że "konkurencyjne" ocieplenie stropodachu styropianem daje wynik 0,040 [W/m*K] a wełną mineralną 0,035 [W/m*K].
  • Szybki i łatwy proces aplikacji
    Każdy, kto choć raz urządzał generalny remont lub uczestniczył w budowie domu wie, że opóźnienia są nieodzowną częścią tego procesu. Na szczęście, aplikacja pianki PUR w żaden sposób nie przyczyni się do spowolnienia prac, a nasza wykwalifikowana ekipa budowlana szybko i precyzyjnie upora się z tym zadaniem. Ocieplenie stropodachu o powierzchni 100 m2 trwa do 5 godzin; po upłynięciu wskazanego czasu można mówić o w pełni zaizolowanej, gotowej do dalszych prac powierzchni.
  • Bezpieczeństwo stosowania i użytkowania
    Dom powinien być nie tylko komfortowo ciepły, ale także bezpieczny i możliwie niepalny, by domownicy nie musieli się martwić o nieprzewidziane sytuacje lub wypadki. Tak też jest w przypadku izolacji piankami PUR, które posiadają właściwości samogaszące oraz niekapiące. Co to oznacza? Mniej więcej to, że w sytuacji pożarowej pianka nie będzie zaprószać ognia w pozostałej części domu, a przy odpowiednim wykonawstwie będzie w stanie samodzielnie się wygasić.
  • Korzystny stosunek jakości do ceny
    Biorąc pod uwagę bardzo wysokie właściwości termoizolacyjne, szybki proces aplikacji oraz szereg innych korzyści, można byłoby się spodziewać zawrotnych cen za materiały oraz wykonawstwo usługi. Na szczęście, tak nie jest - cena docieplenia stropodachu pianką poliuretanową zaczyna się od 50 złotych za 1 m², co daje koszt w granicy 5000 złotych za standardowy dach o powierzchni 100m². Tak atrakcyjna stawka powoduje, że zainteresowanie izolacją pianą PUR rośnie z miesiąca na miesiąc, a kolejne osoby dołączają do grona naszych zadowolonych Klientów.

Nasze realizacje w kategorii ocieplenia pianką pur

      Cena ocieplenia stropodachu pianką pur

      Grubość piany (cm):
      Powierzchnia (m2):
      Pianka otwartokomórkowa:
      Minimalne zlecenie: 2500 zł
      Cena orientacyjna. Ostateczna wycena jest możliwa wyłącznie po wizycie specjalisty
      Pianka zamkniętokomórkowa:
      1. Parametry
      2. Orientacyjny koszt oceplenia
      Minimalna grubość: 10 cm
      Minimalne zlecenie: 2500 zł
      Minimalna grubość: 3 cm
      3. Wycena
      Przeciągnij suwak, aby wybrać żądane liczby
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Masz pytania?
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Powłoka przeciwpożarowa pozwala osiągnąć piance reakcję na ogień klasy B s1d0 według PN-EN 13501-1.

      Nasze ostatnie opinie

          Zapraszamy do Wyceny Online!
          Wypełnij formularz Wyceny — oddzwonimy!

          Nasze filmy:

              Dowiedź się więcej na temat pianki PUR: