Kontakt
Wycena Online
O nas
Oferta ▾
Realizacje
Opinie
Dostawcy ▾
Galeria ▾
FAQ
Cennik
Blog
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Krótki filmik, pokazujący nasze ostatnie realizacje w kierunku hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, fundamentów
Krótki filmik, pokazujący naszą ostatnią realizacje w kierunku ocieplania dachów i stop kanadyjską pianką PUR (ICYNENE)
Zamknij menu
Zamknij menu
Zamknij menu
Zamknij menu
Kanadyjska firma, która zajmuje się produkcją nowoczesnej izolacji z pianki natryskowej. Uważana jest za lidera w branży natryskowych pianek
Producent odkrywca rewolucyjnego systemu hydroizolacji na bazie poliuretanu - HYPERDESMO®, który od dawna jest liderem na rynku i zapoczątkował nowe podejście do branży hydroizolacji.

Ocieplenie ścian Pianką PUR

Uważa się, iż straty ciepła przez ściany wynoszą w granicach 20-30%. Oczywiście wszystko zależy od jakości materiału, z którego zbudowany jest dom oraz okresu jego eksploatacji. Straty ciepła możemy zrekompensować dodatkowym ogrzewaniem, jednak taki krok wpłynie na zwiększenie wydatków domowych.

Optymalne rozwiązanie — zadbajmy o skuteczną izolację ścian i pozwólmy specjalistom zadbać o odpowiednie ocieplanie pianką poliuretanową (PUR) ścian wewnętrznych i zewnętrznych.

Dlaczego należy ocieplać ściany w domu?

Ściana w swojej konstrukcji nie jest szczelna, przepuszcza powietrze co powoduje, iż bez odpowiedniego ocieplenia zimą będziemy mieć w domu wilgoć i niską temperaturę a latem będzie gorąco.
Musimy pamiętać, że opór cieplny ścian jest dość niski, więc ciepło, które zostanie wchłonięte przez ścianę, szybko się wytraca.

W przypadku gdy podpiwniczone pomieszczenie nie jest zbyt wysokie i w związku z tym nie możemy docieplić podłogi wewnątrz pomieszczenia, warto wykonać prace dociepleniowe poprzez izolację sufitu w piwnicy i uszczelnianie podłogi. Efekt będzie taki sam, a samo docieplenie nie wpłynie na ilość powierzchni użytkowej. W celu lepszej optymalizacji cieplnej warto jest wykonać ocieplenie ścian fundamentowych.

Jak ocieplić ściany na zewnątrz domu?

Jeśli w ścianach domu nie ma pustek, to w pierwszej kolejności na ściany montuje się ruszt oraz stelaż do mocowania materiałów wykończeniowych (np. siding lub podwieszana elewacja wentylowana). Ważne jest, aby pamiętać, że grubość rusztu powinna odpowiadać grubości izolacji. Następnie należy zaaplikować piankę poliuteranową (PUR). Najczęściej w celu izolacji elewacji grubość pianki PUR wynosi 10-15 cm, to wystarczy aby nasza ściana wchłaniała ciepło, a po wyłączeniu ogrzewania trzymała je przez długi czas.

Po wykonaniu natrysku w celu ocieplenia pianką PUR mocowane są wykończeniowe elementy elewacyjne, które z jednej strony ochronią piankę od promieni UV jak również pozytywnie wpłyną na estetyczny wygląd domu.

Ocieplanie ścian zewnętrznych drewnianych? Jest to możliwe, skontaktuj się z nami!

Sposób ocieplenia ścian od wewnątrz pianką poliuretanową.

Najpierw na ścianę montuje się konstrukcję do mocowania materiałów wykończeniowych (ruszt, stelaż). Grubość izolacji jest uzależniona od grubości konstrukcji.
Pomiędzy elementami stelażu nakłada się warstwę pianki poliuretanowej PUR, nadmiar materiału usuwamy.
Następnie dokonujemy montażu materiałów wykończeniowych (płyty gipsowo-kartonowe, OSB, lub inne).

Nasze realizacje w kategorii ocieplenia ścian

      Cena ocieplenia ścian pianką pur

      Grubość piany (cm):
      Powierzchnia (m2):
      Pianka otwartokomórkowa:
      Minimalne zlecenie: 4000 zł
      Cena orientacyjna. Ostateczna wycena jest możliwa wyłącznie po wizycie specjalisty
      Pianka zamkniętokomórkowa:
      1. Parametry
      2. Orientacyjny koszt oceplenia
      Minimalna grubość: 10 cm
      Minimalne zlecenie: 4000 zł
      Minimalna grubość: 3 cm
      3. Wycena
      Przeciągnij suwak, aby wybrać żądane liczby
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Masz pytania?
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Powłoka przeciwpożarowa pozwala osiągnąć piance reakcję na ogień klasy B s1d0 według PN-EN 13501-1.

      Nasze ostatnie opinie

          Zapraszamy do Wyceny Online!
          Wypełnij formularz Wyceny — oddzwonimy!

          Nasze filmy:

              Dowiedź się więcej na temat pianki PUR: