O nas
Oferta ▾
Realizacje
Opinie
Dostawcy ▾
Galeria ▾
FAQ
Cennik
Blog
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Krótki filmik, pokazujący nasze ostatnie realizacje w kierunku hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, fundamentów
Krótki filmik, pokazujący naszą ostatnią realizacje w kierunku ocieplania dachów i stop kanadyjską pianką PUR (ICYNENE)
Kanadyjska firma, która zajmuje się produkcją nowoczesnej izolacji z pianki natryskowej. Uważana jest za lidera w branży natryskowych pianek
Producent odkrywca rewolucyjnego systemu hydroizolacji na bazie poliuretanu - HYPERDESMO®, który od dawna jest liderem na rynku i zapoczątkował nowe podejście do branży hydroizolacji.

Ocieplenie garażu pianką PUR

Osobny, blaszany garaż to tania alternatywa dla budynku murowanego. Jednak w czasie mroźnej zimy temperatura wewnątrz spadnie znacznie poniżej zera. Skutkować to może przymrożonymi szybami, z których trzeba zdrapywać zamarzniętą wodę. Ocieplenie garażu stanowi dobre rozwiązanie tego problemu. Nie tylko Twój samochód będzie zawsze gotowy do drogi, ale również prace w środku będą łatwiejsze w cieplejszych warunkach. Jednak czym ocieplić garaż blaszany? Najskuteczniejszą metodą jest natryskiwanie pianki PUR. Dlaczego warto wybrać naszą usługę? Głównie z powodu zalet piany ICYNENE nakładanej przez nasze ekipy.

Ocieplenie garażu pianką

Kładzenie warstwy izolacyjnej kojarzy się przede wszystkim z budynkami mieszkalnymi. Tymczasem ocieplanie garażu pianką poliuretanową również przynosi mnóstwo istotnych korzyści. Najważniejsze z nich to:
  • ochrona przed wychłodzeniem w zimie, odczuwalnym szczególnie wczesnym rankiem przy szykowaniu się do wyjazdu do pracy,
  • ochrona przed nagrzaniem w lecie, które koło południa może być jeszcze bardziej dotkliwe, niż mróz zimą,
  • utrzymywanie optymalnej temperatury dla przetrzymywanych w środku opon, narzędzi oraz innego wyposażenia,
  • zabezpieczenie przed kondensacją pary wodnej na zimnych powierzchniach (gorący silnik ogrzewa powietrze w środku, powodując kondensację pary na elementach konstrukcyjnych, a w konsekwencji powstaje ryzyko powstania rdzy),
  • komfort pracy w garażowym warsztacie.
Ocieplenie blaszanego garażu nie jest drogą inwestycją. Wystarczy skontaktować się z nami, aby uzyskać błyskawiczną wycenę całej usługi. Zajmujemy się kompleksowo całą pracą. Nasza pianka do ocieplenia garażu marki ICYNENE to najwyższej jakości materiał izolacyjny. Do jej natryskiwania wykorzystujemy jedynie profesjonalny sprzęt.

Jak ocieplić blaszany garaż?

Wciąż zastanawiasz się, jak ocieplić blaszany garaż? Styropian czy wełna mineralna, czyi tradycyjne metody izolowania cieplnego budynków z pewnością wydają się kuszącą opcją. Jednak wynika to jedynie z ich popularności przez ostatnie dziesięciolecia. Dziś okazuje się, że optymalną metodą ocieplania garaży blaszanych jest natryskiwanie pianki PUR.

Rozwiązanie to wymaga zatrudnienia specjalnej ekipy, jednak koszt wykonania izolacji wcale nie jest przez to droższy. Wynika to z możliwości wykonania całej pracy w jeden dzień! Jednocześnie warstwa izolacyjna, wykonana przez doświadczonych specjalistów, pozbawiona będzie jakiśkolwiek wad. Nie warto szukać oszczędności w takim przypadku — ocieplenie garażu blaszanego pianką poliuretanową gwarantuje dokładne wypełnienie każdego zakamarku. Dzięki temu nie pozostaną żadne mostki cieplne, przez które do środka przedostać się może zimno lub gorąco, w zależności od pory roku.

Niezależnie od metody ocieplania garażu blaszanego, konieczne jest pozostawienie otworu wentylacyjnego. Można go zakryć fragmentem blachy, aby konstrukcja się nie wyziębiła. Jeśli jednak całkowicie o tym zapomnisz, wilgoć nie będzie miała jak wydostać się na zewnątrz budynku, co doprowadzi do powstawania grzyba i niszczenia elementów konstrukcyjnych.

Ocieplenie garażu blaszanego od wewnątrz

Bezsprzeczną zaletą ocieplania garażu blaszanego od wewnątrz jest pozostawienie jego wyglądu bez zmian. Jednak dodatkowa warstwa izolacyjna skutkować będzie zmniejszeniem ilości miejsca w środku. Zatem takie rozwiązanie sprawdzi się głównie w większych garażach o estetycznym wykończeniu na zewnątrz. Jednocześnie jest to najczęściej wybierany sposób ocieplenia budynku na Twój samochód.

Dużej uwagi wymaga także ocieplenie stropu garażu. Znajdują się tam często dodatkowe wzmocnienia i elementy konstrukcyjne. Z tego powodu należy bardzo dokładnie nałożyć warstwę izolacyjną. W tym miejscu najlepiej widać też różnicę pomiędzy pianką PUR, a innymi materiałami izolacyjnymi. Natryskiwana przez nasze ekipy piana poliuretanowa dotrze do każdego zakątka poddasza i szczelnie go wypełni w czasie zwiększania swojej objętości.

Ocieplenie garażu blaszanego od zewnątrz

W przypadku niewielkich konstrukcji czasem stosuje się również ocieplenie garażu blaszanego od zewnątrz. W ten sposób przestrzeń w środku nie ulegnie zmniejszeniu. Jest to szczególnie ważne, jeśli wcześniej Twój samochód ledwie mieścił się w środku z pozostałym wyposażeniem. Dodanie warstwy izolacyjnej w środku może wymusić przeniesienie opon na wymianę do piwnicy lub innego schowka.

W takim przypadku najczęściej używany jest styropian, zabezpieczony siatką i otynkowany. Jednak natryskiwanie piany PUR także może okazać się skutecznym rozwiązaniem, pod warunkiem że zostanie wykonane przez doświadczoną ekipę.

Nawet jeśli warstwa izolacyjna na ścianach kładziona jest od zewnętrznej strony, ocieplenie dachu w garażu odbywa się zawsze od środka. Dzięki temu pianka PUR nie jest narażona na działanie promieniowania ultrafioletowego, co zwiększa jej żywotność.

Czym ocieplić garaż blaszany?

Izolacja garażu blaszanego może być wykonana ze styropianu lub wełny mineralnej. Jednak ze względu na parametry termoizolacyjne oraz szybkość nakładania, najczęściej stosuje się piankę poliuretanową. Wystarczy wynająć ekipę DIPAM na jeden dzień, by cieszyć się w pełni funkcjonalną konstrukcją na swój samochód. Aby zachować w środku jak najwięcej miejsca, trzeba stawiać na wydajne materiały. Pianka PUR charakteryzuje się najmniejszą grubością spośród dostępnych materiałów, gwarantującą określony współczynnik przenikalności cieplnej. Korzystanie z naszej oferty przekłada się zatem wprost na zaoszczędzone miejsce w swoim garażu.

Warto pamiętać o innych zadaniach, jakie pełnić może garaż blaszany. Ocieplenie pozwala utrzymać w środku optymalną temperaturę, a także korzystać z warsztatu przez cały rok, niezależnie od pogody. Wpływa to nie tylko na lepszy stan opon przeznaczonych na wymianę, ale również stan akumulatora w pojeździe czy żywotność narzędzi. Brak ocieplenia z kolei sprzyja kondensacji pary wodnej i powstawaniu rdzy na głównych elementach konstrukcyjnych.

Kiedy ocieplać garaż?

W czasie natryskiwania pianki poliuretanowej temperatura na zewnątrz powinna znajdować się w przedziale od 15°C do 30°C. Dużo ważniejsza jest jednak wilgotność. Ściany konstrukcji muszą być dokładnie osuszone, przez co nie zaleca się ocieplenia garażu w zimie. Znacznie lepszą porą roku jest wiosna lub lato. W związku z tym nie warto umawiać się z ekipą na termin, w którym zapowiadany jest deszcz na dworze.

Izolacja garażu może być również kładziona jesienią lub zimą, jednak w tym okresie trudniej trafić na odpowiednie warunki pogodowe, a cała konstrukcja musi być dodatkowo osuszona tuż przed natryskiwaniem piany PUR.

Dlaczego pianka ICYNENE jest najlepszym wyborem?

Jeśli zależy Ci na odpowiedniej pielęgnacji samochodu, opon oraz innych narzędzi i przedmiotów trzymanych w garażu, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest właściwe ocieplenie dachu garażu blaszanego, a także jego ścian. Dlaczego jednak ze wszystkich dostępnych materiałów warto wybrać pianę ICYNENE?

Wybierając wysokiej jakości powłokę izolacyjną o najwyższych parametrach, zapewniasz sobie najlepszą ochronę budynku przed zimnem w zimie i gorącem w ciągu lata. Jednocześnie chronisz wnętrze garażu przed zgubnym działaniem pary wodnej. Jednak nawet najlepsza pianka do ocieplania garażu nie spełni swojego zadania, jeśli nie będzie odpowiednio nałożona. Z tego powodu koniecznie skorzystaj ze wsparcia doświadczonej ekipy, posiadającej profesjonalny sprzęt i wieloletnie doświadczenie — jak specjaliści z DIPAM.

Nasze realizacje w kategorii ocieplenia garaży

      Cena ocieplenia garażu pianką PUR

      Grubość piany (cm):
      Powierzchnia (m2):
      Pianka otwartokomórkowa:
      Minimalne zlecenie: 2500 zł
      Cena orientacyjna. Ostateczna wycena jest możliwa wyłącznie po wizycie specjalisty
      Pianka zamkniętokomórkowa:
      1. Parametry
      2. Orientacyjny koszt oceplenia
      Minimalna grubość: 10 cm
      Minimalne zlecenie: 2500 zł
      Minimalna grubość: 3 cm
      3. Wycena
      Przeciągnij suwak, aby wybrać żądane liczby
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Masz pytania?
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Powłoka przeciwpożarowa pozwala osiągnąć piance reakcję na ogień klasy B s1d0 według PN-EN 13501-1.

      Nasze ostatnie opinie

          Zapraszamy do Wyceny Online!
          Wypełnij formularz Wyceny — oddzwonimy!

          Nasze filmy:

              Dowiedź się więcej na temat pianki PUR: