O nas
Oferta ▾
Realizacje
Opinie
Dostawcy ▾
Galeria ▾
FAQ
Cennik
Blog
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Krótki filmik, pokazujący nasze ostatnie realizacje w kierunku hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, fundamentów
Krótki filmik, pokazujący naszą ostatnią realizacje w kierunku ocieplania dachów i stop kanadyjską pianką PUR (ICYNENE)
Kanadyjska firma, która zajmuje się produkcją nowoczesnej izolacji z pianki natryskowej. Uważana jest za lidera w branży natryskowych pianek
Producent odkrywca rewolucyjnego systemu hydroizolacji na bazie poliuretanu - HYPERDESMO®, który od dawna jest liderem na rynku i zapoczątkował nowe podejście do branży hydroizolacji.

Ocieplenie strychu pianką PUR

Odpowiednie ocieplenie strychu zapewnia niższe koszty ogrzewania budynku. Profesjonalna ekipa DIPAM od lat wykonuje warstwę ocieplenia strychów za pomocą niezawodnej pianki PUR. Sprawdź, dlaczego warto wykorzystać ten sposób także na swoim strychu.

Czy warto ocieplać strych nieużytkowy?

Ocieplanie poddaszy to powszechna praktyka — dzięki temu zyskuje się dodatkową przestrzeń mieszkalną, którą można zagospodarować na pokoje dla dzieci. Jednak ocieplenie strychu nieużytkowego może budzić większe wątpliwości. Czy warto kłaść warstwę izolacji w przestrzeni, która nie będzie w zasadzie użytkowana (oprócz ewentualnego trzymania tam pudeł i starych, niepotrzebnych rzeczy)?

Wątpliwości w tym zakresie są zrozumiałe, jednak odpowiedź na pytanie "czy warto ocieplać strych" będzie z reguły pozytywna. Szczególnie z wykorzystaniem wydajnej i łatwej w natryskiwaniu pianki poliuretanowej. Taka izolacja strychu zmniejsza współczynnik przepuszczalności cieplnej całego budynku. Jest to też skuteczny sposób na różnego rodzaju mostki cieplne.

Warto również pamiętać, że ocieplenie strychu prowadzi nie tylko do utrzymania optymalnej temperatury na poddaszu, ale także odpowiedniego poziomu wilgoci. Jest to istotne dla wszystkich rzeczy pozostawionych na strychu, a także dla konstrukcji stropu. Dlatego nawet w przypadku niewielkiego stryszku, który nie będzie nigdy użytkowany, warto rozważyć jego ocieplenie.

Jak ocieplić strych?

Wiele osób podejmuje się samodzielnego ocieplenia strychu. Najczęściej wykorzystują do tego wełnę mineralną lub styropian. W przypadku piany PUR mogą korzystać tylko z ręcznych, mało wydajnych metod. Efektem jest długa i żmudna praca, często nieprzynosząca pożądanych efektów — wystarczy bowiem jeden, niewielki błąd, by gruba warstwa izolacyjna nie działała prawidłowo. O błędy szczególnie łatwo na strychu, gdzie izoluje się konstrukcję dachu.

O wiele lepszym pomysłem jest postawienie na ekipę, której zadaniem będzie ocieplenie stropu strychu. Doświadczeni pracownicy DIPAM wiedzą, jak przygotować podłoże. Profesjonalny sprzęt natomiast ułatwi im właściwe natryskiwanie piany PUR w każdą przestrzeń. Lata pracy przy ocieplaniu umożliwią bezbłędne wykonanie warstwy izolacyjnej nawet w najtrudniejszych i najciaśniejszych warunkach. A wszystko zajmie nam jedynie jeden dzień!

Ocieplenie strychu nieużytkowego

W przypadku bardzo małych strychów nieużytkowych, na których nic nie będzie trzymane w przyszłości, ciekawym pomysłem będzie ocieplenie nie tylko poddasza, ale również podłogi. Co można uzyskać w ten sposób?

Ocieplenie strychu nieużytkowego od strony dachu zabezpiecza konstrukcję przed wilgocią, a także zapewnia stabilne warunki temperaturowe. Ciepły strych przyśpieszy ogrzanie pomieszczeń znajdujących się poniżej. Jednak w sezonie grzewczym temperatura będzie uciekać także na strych. Z tego powodu zalecamy często ocieplenie podłogi na strychu. W znaczący sposób ograniczy to przepływ energii cieplnej z górnych pomieszczeń na strych. Koszt ogrzewania ulegnie zmniejszeniu, bez wpływu na komfort użytkowników.

Nowoczesna technologia i profesjonalny sprzęt umożliwiają nam jednoczesne ocieplenie stropu i podłogi na strychu z pomocą piany PUR. Cała praca nie zajmie więcej niż kilka godzin, natomiast efekty będą niezwykle trwałe — taka izolacja może wytrzymać kilkadziesiąt lat bez większej zmiany izolacyjności termicznej.

Czym ocieplić strych?

Dlaczego jednak nie stosować styropianu lub wełny mineralnej? Przede wszystkim ich właściwości izolacyjne są znacznie niższe, niż w przypadku pianki PUR. Choć grubość ocieplenia strychu nie ma w tym przypadku aż takiego znaczenia, w niektórych miejscach fizycznie nie będzie możliwości położyć odpowiedniej warstwy izolacyjnej z wełny mineralnej.

Inną, ważną zaletą pianek poliuretanowych jest łatwość ich aplikacji. W czasie natryskiwania profesjonalnym pistoletem można skutecznie wypełnić wszystkie małe i trudno dostępne przestrzenie. W ten sposób uzyskuje się najefektywniejszą izolację.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy do ocieplenia?

Ocieplenie strychu nie jest łatwym zadaniem i warto starannie dobrać ekipę do wykonania tej pracy. Na co zwracać uwagę przy wyborze specjalistów do ocieplania?

• posiadany sprzęt do natryskiwania piany PUR. Proces natryskiwania powinien odbywać się w odpowiednich warunkach. Istotna jest temperatura samej piany, dlatego agregat podgrzewa materiał, a wąż doprowadzający ogrzewany jest, by uniknąć wychłodzenia piany,
• profesjonalny agregat może zapewnić odpowiednio dużą wydajność pracy poprzez pompowanie odpowiedniej ilości piany na odległość nawet kilkudziesięciu metrów (zbiorniki oraz agregat znajdują się w samochodzie ekipy),
• piana PUR musi być nakładana odpowiednią techniką. Należy pamiętać też o tym, że powiększy ona swoją objętość, więc doświadczony operator nakłada warstwę nieco mniejszej grubości, niż docelowa grubość izolacji,
• pozostawienie mostków cieplnych powoduje, że cała izolacja strychu może nie dawać pożądanych efektów. Dlatego ekipa powinna mieć odpowiednią wiedzę, jak prawidłowo kłaść piankę poliuretanową.

Jeśli posiadasz strych na poddaszu, zadbaj, by jego izolację wykonała profesjonalna i doświadczona ekipa, jak DIPAM.

Zalety pianki poliuretanowej ICYNENE

Dlaczego strych ocieplony pianką poliuretanową ICYNENE najlepiej spełnia oczekiwania klientów? Jest to zasługa wysokiej jakości tego produktu oraz jego właściwości:

• energooszczędna,
• szczelna i skutecznie wypełniająca każdą szczelinę,
• elastyczna i oddychająca,
• zdrowa i przyjazna alergikom,
• trwała, o czym świadczy aż 25 lat gwarancji producenta,
• współczynnik przenikania ciepła po zestarzeniu się warstwy izolacyjnej osiąga wartość poniżej 0,0355 W/m*K,
• nie zawiera szkodliwych substancji (HFA, LZO, CFC ani formaldehydu),
• zgodnie z normą ISO 16000-9 pianka ICYNENE osiągnęła klasę A+,
• stosowana także przy dużych mrozach do -30°C,
• pianka jest samogasnąca, a w razie pożaru wydziela minimalne ilości dymu (99% warstwy stanowi powietrze).

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czym ocieplić strych, postaw na niezawodną piankę PUR ICYNENE. Jest to w pełni profesjonalny materiał, który zapewnia optymalne efekty na bardzo długi czas. Idealna dla ludzi, którzy stawiają na skuteczność i oszczędność w długim terminie.

Postaw na doświadczoną ekipę DIPAM

Stawiając na profesjonalny materiał izolacyjny o najlepszych właściwościach dostępnych na rynku, warto wynająć również profesjonalną ekipę z DIPAM. Tylko w ten sposób wykorzystasz w pełni potencjał, jaki tkwi w piance poliuretanowej ICYNENE. Posiadamy zaawansowany technologicznie sprzęt, umożliwiający wykonanie pracy zgodnie z zaleceniami producenta.

Wiemy też, jak ocieplić strych, by przy najmniejszej grubości warstwy izolacyjnej uzyskać najlepsze efekty termoizolacyjne. Lata doświadczenia pozwalają nam rozwiązywać wszystkie niestandardowe i nietypowe problemy w taki sposób, by ocieplenie strychu dawało optymalne efekty.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i podpowiemy, jak rozwiązać ocieplenie Twojego strychu. Sprawdź nas sam i zadzwoń już teraz!

Nasze realizacje w kategorii ocieplenia strychów

      Cena ocieplenia strychu pianką PUR

      Grubość piany (cm):
      Powierzchnia (m2):
      Pianka otwartokomórkowa:
      Minimalne zlecenie: 2500 zł
      Cena orientacyjna. Ostateczna wycena jest możliwa wyłącznie po wizycie specjalisty
      Pianka zamkniętokomórkowa:
      1. Parametry
      2. Orientacyjny koszt oceplenia
      Minimalna grubość: 10 cm
      Minimalne zlecenie: 2500 zł
      Minimalna grubość: 3 cm
      3. Wycena
      Przeciągnij suwak, aby wybrać żądane liczby
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Masz pytania?
      Wybór typu pianki zależy od powierzchni, na której będzie dokonywana izolacja oraz od potrzeb klienta. Szczegóły można znaleźć w artykule: Pianka PUR - Co to jest?
      Powłoka przeciwpożarowa pozwala osiągnąć piance reakcję na ogień klasy B s1d0 według PN-EN 13501-1.

      Nasze ostatnie opinie

          Zapraszamy do Wyceny Online!
          Wypełnij formularz Wyceny — oddzwonimy!

          Nasze filmy:

              Dowiedź się więcej na temat pianki PUR: