O nas
Oferta ▾
Realizacje
Opinie
Dostawcy ▾
Galeria ▾
FAQ
Cennik
Blog
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Krótki filmik, pokazujący nasze ostatnie realizacje w kierunku hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, fundamentów
Krótki filmik, pokazujący naszą ostatnią realizacje w kierunku ocieplania dachów i stop kanadyjską pianką PUR (ICYNENE)
Kanadyjska firma, która zajmuje się produkcją nowoczesnej izolacji z pianki natryskowej. Uważana jest za lidera w branży natryskowych pianek
Producent odkrywca rewolucyjnego systemu hydroizolacji na bazie poliuretanu - HYPERDESMO®, który od dawna jest liderem na rynku i zapoczątkował nowe podejście do branży hydroizolacji.

Nowe Warunki Techniczne 2021

Nowe warunki techniczne dla przegród budowlanych wprowadzono już 1 stycznia 2021. W niniejszym artykule dowiedzą się Państwo przede wszystkim tego na co zwrócić szczególną uwagę
Opublikowano — 16.08.2021 — Paweł, CEO
Nowe warunki techniczne dla przegród budowlanych wprowadzono już 1 stycznia 2021 jednak wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z ich konsekwencji oraz praktycznego wpływu nowych wytycznych na warunki budowy i wykończenia budynków mieszkalnych. W niniejszym artykule dowiedzą się Państwo przede wszystkim tego na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze materiałów wykończeniowych oraz na rzecz najbardziej istotną w tym kontekście czyli systemów grzewczych oraz izolacyjnych.
Wytyczne z 1 stycznia 2021 dotyczą inwestorów, którzy otrzymali pozwolenie na budowę w roku 2021, a co istotne projekty dotychczas niezrealizowane należy będzie dostosować do obecnie obowiązujących wytycznych. Dodatkowo wprowadzone warunki techniczne dotyczyć będą również budynków rozbudowywanych i modernizowanych.

Jak można wywnioskować z panujących trendów nowe warunki techniczne kłaść będą nacisk na rozwiązania ekologiczne oraz na energię odnawialną. Istotnym kierunkiem z perspektywy oszczędności energii będzie nie tylko jej źródło, ale także izolacja budynku pozwalająca odpowiednie konserwowanie energii. Dla inwestorów oraz konsumentów izolacja termiczna stanie się znacznie bardziej istotna. Jeżeli zastosuje się lepszą izolację termiczną zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zmniejszy się co w praktyce oznacza, iż normę będzie można spełnić znacznie łatwiej.

Odwołując się do konkretnych współczynników technicznych zaostrzenie przepisów przepływu ciepła przez jednostkową powierzchnię danej przegrody budowlanej wyrażana jest w W/(m2.K). Według Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa przed zmianą z roku 2020 wartość ta dla ścian wynosiła 0,23 W/(m2K) obecnie jest to już 0,20 W/(m2K), a dla dachów i stropodachów z 0,18 W/m2K do 0,15 W/m2K.

Porównanie warunków technicznych 2017 vs 2021

Jak można wywnioskować po powyższej tabeli, powinna się również zwiększyć grubość izolacji. Szczególnie zauważalne te zmiany są, jeżeli chodzi o izolację dachów i ścian - warstwa termoizolacyjna musi być grubsza, ponieważ są to kluczowe elementy w efektywności energetycznej. Grubą i szczelną termoizolację można zrobić za pomocą natrysku Pianki Poliuretanowej. Ofertę znajdziesz tutaj.

Wartość współczynnika zależy głównie od materiału, z którego wykonana jest termoizolacja. Współczynnik ten określa, jak wiele ciepła ucieka z domu na zewnątrz zasada jest bardzo prosta im niższa wartość współczynnika, tym mniejsze straty ciepła. O różnych materiałach termoizolacyjnych można przeczytać w naszym artykule Materiały Termoizolacyjne.
W przypadku oferty firmy DIPAM proponowane są dwa rozwiązania w postaci dwóch pianek poliuretanowych otwarto-komórkowej oraz zamknięto-komórkowej. Pianka otwarto-komórkowa posiada dobry wskaźnik izolacyjności termicznej na poziomie 0,036-0,040 W/m2, a zamknięto-komórkowa 0.025-0.028 W/(m·K), co sprawia że idealnie nadaje się na ocieplenie budynku odpowiadającego nowym regulacjom technicznym. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego materiału izolacyjnego warto zwrócić uwagę nie tylko na wyżej wymieniony współczynnik,ale także sposób aplikacji materiału izolacyjnego. Izolacyjność termiczna pianki poliuretanowej ostatecznie będzie lepsza, ponieważ mimo danego wskaźnika przewodzenia ciepła, pianka poliuretanowa podczas aplikacji wprowadza się w najmniejsze szczeliny, dlatego warstwa pianki o takiej samej grubości będzie izolować znacznie lepiej niż inne materiały.

Otwarto-komórkowa pianka PUR najlepiej sprawdza się podczas wewnętrznej izolacji dachów skośnych oraz płaskich, stropów, podłóg na legarach, ścian szkieletowych, ze strony zewnętrznej przy elewacji podwieszanej wentylowanej, a z kolei zamknięto-komórkowa do ocieplenia dachów płaskich, stropodachów wentylowanych, podłóg na gruncie, stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi fundamentów i innych przegród. Więcej informacji o właściwościach pianki PUR można przeczytać w artykule Pianka PUR - Co to jest?

Niezwykle istotne dla skutecznej termoizolacji jest również wybór profesjonalnego wykonawcy, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz wszystkie niezbędne certyfikacje. DIPAM jako jedna z niewielu firm jest certyfikowanym wykonawcą znanego na całym świecie producenta Icynene. Izolacje wykonane przez nas odpowiadają wszystkim nowym wymogom, a oprócz tego mogą pomóc znacznie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i zwiększyć komfort życia. Zapoznać się z naszą ofertą oraz przeliczyć szacunkowy koszt termoizolacji można na naszej stronie w kategorii Oferta lub Wycena Online.

Skontaktuj się z nami jeżeli masz dodatkowe pytania!
Zapraszamy do Wyceny Online!
Wypełnij formularz Wyceny — oddzwonimy!