O nas
Oferta ▾
Realizacje
Opinie
Dostawcy ▾
Galeria ▾
FAQ
Cennik
Blog
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Krótki filmik, pokazujący nasze ostatnie realizacje w kierunku hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, fundamentów
Krótki filmik, pokazujący naszą ostatnią realizacje w kierunku ocieplania dachów i stop kanadyjską pianką PUR (ICYNENE)
Zamknij menu
Zamknij menu
Zamknij menu
Zamknij menu
Kanadyjska firma, która zajmuje się produkcją nowoczesnej izolacji z pianki natryskowej. Uważana jest za lidera w branży natryskowych pianek
Producent odkrywca rewolucyjnego systemu hydroizolacji na bazie poliuretanu - HYPERDESMO®, który od dawna jest liderem na rynku i zapoczątkował nowe podejście do branży hydroizolacji.

Hydroizolacja basenów i fontannów

Przydomowy, stały basen w ogrodzie to odrobina luksusu, którą niemal każdy może sobie zapewnić. Natomiast fontanna tryskająca wodą znacząco zwiększa estetykę Twojej posesji. Jak je postawić? W tym artykule pomożemy Ci wybrać odpowiednią hydroizolację.
Opublikowano — 06.07.2023 — Paweł, CEO

Czy warto stawiać fontannę lub stały basen w ogrodzie?

Własna fontanna w ogrodzie to nie tylko piękna dekoracja wizualna. Wymuszony ruch wody pozwala na zwiększenie wilgotności powietrza w pobliżu. Jest to korzystne szczególnie w upalne dni. W wypoczynku pomaga także delikatny, usypiający szum spadającej wody. Dzięki temu fontanna może znacznie zwiększyć przyjemność z ogrodowych spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Jeszcze więcej korzyści przynosi budowa stałego basenu w ogrodzie lub na tarasie:
 • zwiększenie wilgotności powietrza,
 • doskonałe miejsce do ochłodzenia się w czasie upałów,
 • możliwość rodzinnej zabawy w basenie,
 • stały dostęp do pływalni – warto zaznaczyć wpływ pływania na zdrowie,
 • zadbany basen stanowi również ozdobę Twojego ogrodu,
 • jest to odrobina luksusu, na którą może pozwolić sobie każdy,
 • w czasie kąpieli zachowujesz pełną prywatność i intymność, co zwiększa przyjemność z zabawy,
 • dostęp do basenu masz absolutnie za darmo – nie musisz już płacić za karnety.
Z tych powodów bardzo dużo osób decyduje się na budowę fontanny lub basenu w swoim ogrodzie. Uważamy, że jest to doskonały pomysł. Jednak wykonanie takiej konstrukcji w prawidłowy sposób wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Na przykład wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważna w stawianiu basenu lub fontanny jest hydroizolacja wykonana z polimocznika lub innego materiału izolującego.

Czym jest hydroizolacja i dlaczego jest tak ważna?

Zbiorniki, w których znajduje się woda, muszą być dokładnie uszczelnione. Sama konstrukcja, wykonana z betonu lub innych materiałów, nie będzie zabezpieczać przed wypływaniem wody z basenu lub fontanny. Dlatego też, jeśli zapomnisz o hydroizolacji, zmuszony będziesz do częstego uzupełniania wody w swoim zbiorniku. Przeciekać ona będzie przez konstrukcję, uciekając między innymi do gleby.

Wykonując w prawidłowy sposób izolację z polimocznika można uzyskać praktycznie bezobsługową fontannę. W przypadku basenów nie jest tak prosto – utrzymanie wody w odpowiednim stanie wymaga znacznie więcej pracy: należy zadbać o dodanie środków chemicznych oraz oczyszczaniu wody z pomocą pompy i filtra. Jednak nie będzie konieczności ciągłego dolewania ubywającej cieczy z basenu (co przekłada się na zwiększenie rachunków z wodociągów).

Nałożenie warstwy hydroizolacyjnej nie jest trudne. Najłatwiej i najszybciej izolację robi się metodą natryskową, jednak do tego potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Dlatego warto zatrudnić dobrą ekipę do wykonania tego typu prac – będzie to gwarancja skutecznej i trwałej ochrony przed wypływaniem wody z fontanny lub basenu.

Polimocznik i inne materiały izolujące do basenów i fontann

O tym, czym jest polimocznik, pisaliśmy już wcześniej. Teraz chcielibyśmy tylko zwrócić uwagę na jego najważniejsze zalety:
 • warstwa hydroizolacyjna nie wymaga stosowania żadnych spoin,
 • polimocznik wykazuje bardzo wysoką wytrzymałość i elastyczność,
 • jest łatwy do nanoszenia, szczególnie metodą natryskową. W tym celu ekipa DIPAM wykorzystuje profesjonalne agregaty, gwarantujący szybką i skuteczną aplikację substancji na ścianach basenu lub fontanny,
 • polimocznik jest także wyjątkowo odporny na różnego rodzaju substancje chemiczne. Pozwala to na czyszczenie fontanny lub basenu dowolnymi detergentami,
 • trwałość powłoki hydroizolacyjnej to minimum 30 lat,
 • utwardzenie naniesionej natryskowo izolacji trwa zaledwie 10 sekund.
W ten sposób polimocznik skutecznie zabezpieczy dowolny zbiornik z wodą. Skuteczny jest także w przypadku basenów, fontann czy oczek wodnych.

Oprócz natryskiwania polimocznika, oferujemy także aplikację płynnej membrany PUR. Także w tym przypadku wymienić można wiele istotnych zalet powłoki hydroizolacyjnej:
 • równie wygodny w stosowaniu – podobnie jak polimocznik nie wymaga mieszania w czasie natryskiwania,
 • prosty proces nakładania to niski koszt wykonania,
 • tworzy płynną membranę na całej chronionej powierzchni, wypełniając każdą szczelinę,
 • elastyczny w szerokim zakresie temperatur,
 • płynna membrana PUR charakteryzuje się doskonałą przyczepnością,
 • zapobiega wytwarzaniu się mikroorganizmów, w szczególności pleśni i grzybów, dzięki czemu woda w Twoim basenie będzie zawsze bezpieczna dla zdrowia,
 • odporna na warunki atmosferyczne, więc fontanna może stać w deszczu i słońcu bez szkody dla powłoki hydroizolacyjnej,
 • odporna na ścieranie.
Korzystanie z płynnej membrany PUR przynosi równie dużo korzyści co bardziej rozpoznawalny polimocznik. Jeśli nie jesteś pewien, które z tych rozwiązań sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku, zadzwoń do nas, a chętnie podpowiemy.

Zarówno polimocznik, jak i płynną membranę PUR, można stosować także w innych przypadkach: od pokryć dachowych przez dowolne zbiorniki, w których przetrzymywana jest woda lub inne ciecze (szczególnie w przypadku polimocznika).
Zapraszamy do Wyceny Online!
Wypełnij formularz Wyceny — oddzwonimy!