O nas
Oferta ▾
Realizacje
Opinie
Dostawcy ▾
Galeria ▾
FAQ
Cennik
Blog
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Otwórz filmik
Krótki filmik, pokazujący nasze ostatnie realizacje w kierunku hydroizolacji dachów, tarasów, balkonów, fundamentów
Krótki filmik, pokazujący naszą ostatnią realizacje w kierunku ocieplania dachów i stop kanadyjską pianką PUR (ICYNENE)
Zamknij menu
Zamknij menu
Zamknij menu
Zamknij menu
Kanadyjska firma, która zajmuje się produkcją nowoczesnej izolacji z pianki natryskowej. Uważana jest za lidera w branży natryskowych pianek
Producent odkrywca rewolucyjnego systemu hydroizolacji na bazie poliuretanu - HYPERDESMO®, który od dawna jest liderem na rynku i zapoczątkował nowe podejście do branży hydroizolacji.

Najlepsza izolacja termiczna — opinie ekspertów

Do izolacji termicznej stosować można wiele materiałów. Jedne z nich sprawdzają się gorzej, inne, jak oferowana przez nas piana PUR, po latach nadal będzie zachowywać wysokie parametry. Sprawdź, jakie są zalety poszczególnych izolacji.
Opublikowano — 23.11.2023 — Paweł, CEO

Dlaczego dobra izolacja jest tak ważna?

Przez większą część roku istnieje duża różnica temperatur między wnętrzem budynku a warunkami na zewnątrz. W zimie, wczesną wiosną czy późną jesienią domy są ogrzewane, by zapewnić komfortowe warunki. Natomiast w upalne dni coraz częściej stosowana jest klimatyzacja, zmniejszająca temperaturę w pomieszczeniach do optymalnego poziomu.

Ciepło jednak dąży do równowagi, dlatego też będzie starało się uciekać z cieplejszego wnętrza na chłodniejsze podwórze — w lecie natomiast gorąco stara się dostać do środka. W obu przypadkach ważne jest przeciwdziałanie temu procesowi. Służą do tego najlepsze ocieplenia poddasza oraz całego budynku. Stanowią one zaporę przed przepływem ciepła. Jednak różne materiały termoizolacyjne robią to z różnym efektem.

Dlaczego zatem najlepsza izolacja dachu jest taka ważna? Pozwala w znaczącym stopniu ograniczyć koszty ogrzewania oraz chłodzenia. Zwiększa też komfort domowników poprzez utrzymywanie stabilnej, optymalnej temperatury w budynku. Warto więc zastanowić się, jaka izolacja przyniesie długoterminowo najwięcej oszczędności i korzyści.

Najlepsza izolacja dachu

Przy budowie większość osób skupia się na ociepleniu fundamentów oraz ścian. Dach z kolei schodzi często na drugi plan. Tymczasem eksperci są zgodni, że jest to często najsłabszy punkt ocieplenia. Według statystyk straty ciepła przez dach zaczynają się od 10%. Coraz częściej jednak sięgają znacznie większych wartości, zbliżając się do poziomu 25% wszystkich strat. Naturalne jest więc dążenie do wykonania najlepszej izolacji dachu i ograniczenia tej drogi wydostawania się temperatury z domu.

Jaki materiał jednak wybrać, by uzyskać optymalny efekt? Do wyboru są trzy podstawowe rozwiązania. Styropian, wełna mineralna oraz piana PUR. Która stanowi najlepszą izolację termiczną? Każda metoda ma pewne zalety i wady, jednak w nowoczesnym budownictwie największą popularnością cieszy się piana PUR. Czym jest piana poliuretanowa, pisaliśmy w innym artykule na naszym blogu. Styropian z kolei to spieniony polistyren. W przypadku wełny natomiast można mówić o wełnie skalnej, produkowanej z gabro, dolomitu oraz bazaltu, a także wełny szklanej, w skład której wchodzi piasek kwarcowy oraz stłuczka szklana.

Jaka piana PUR najlepsza?

Najlepsza izolacja termiczna wymaga profesjonalnego sprzętu i doświadczonej ekipy, by mogła działać skutecznie. Natryskiwanie nie trwa długo, jednak może stanowić zagrożenie dla niewprawnego operatora. Wymaga także stosowania agregatów, o których pisaliśmy już wcześniej. Jest to kosztowny, ciężki i duży sprzęt, więc nie każda ekipa budowlana się tym zajmuje.

W celu zapewnienia sobie optymalnego ocieplenia dachu i poddasza, warto postawić na sprawdzone firmy i znanych producentów. Nasze ekipy wykorzystują jedynie sprawdzone i pewne pianki ICYNENE, których właściwości zostały potwierdzone dziesiątkami badań i certyfikatów. Dlatego też na pytanie, jaka piana PUR jest najlepsza, zawsze wskazujemy tego producenta. Opinie ekspertów pokrywają się w tym miejscu także ze zdaniem naszych klientów, którzy od lat chwalą piany PUR ICYNENE.

Piana PUR — cena czy jakość?

Przy wyborze najlepszej izolacji poddasza, warto kierować się trwałością i jakością materiału. Już wcześniej porównywaliśmy piankę PUR oraz wełnę mineralną. Eksperci wszystkich branżowych portali internetowych potwierdzają, że wełna skalna lub szklana to przestarzałe rozwiązanie, coraz rzadziej stosowane we współczesnych budynkach. Z kolei piana PUR to nowoczesne i pewne rozwiązanie, o najlepszych parametrach wypełniania powierzchni poddasza, izolacyjności termicznej czy bezpieczeństwa. Dlatego też panuje powszechne zdanie, że jest to technologia przyszłości.

Jaka piana PUR będzie najlepsza? Z naszego doświadczenia wynika jednoznacznie, że najlepszym materiałem do izolacji jest piana PUR ICYNENE. Dlatego też korzystamy z produktów tego producenta od wielu lat i nadal będziemy je polecać naszym klientom.
Zapraszamy do Wyceny Online!
Wypełnij formularz Wyceny — oddzwonimy!